InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Navštívili jste už Lázně Darkov?

Navštívili jste už Lázně Darkov?

28. říjen 2013

Jestliže nemáte příliš mnoho finančních prostředků na to, abyste mohli cestovat někam do zahraničí za pohodovými ozdravnými pobyty, tak určitě není od věci využít některých zajímavých českých a moravských lázní. Ty mohou přinést naprosto perfektní a pohodové chvíle spojené s léčením některých neduhů. Výbornou volbou mezi lázeňskými centry jsou ne příliš známé lázně Darkov. Podívejme se tedy na jejich charakteristiky mnohem blíže a soustřeďme se na důvody, proč se vydat právě sem.

Poloha lázní Darkov

Lázně Darkov jsou situovány do severovýchodního cípu České republiky. Jsou v podstatě tvořeny hned dvěma léčebnými zařízeními. Jedná se o léčebnu nacházející se v Karviné- Darkově a také o rehabilitační sanatorium, které se nachází v Karviné- Hranicích. Lázně mají poměrně hlubokou tradici, jelikož k jejich vzniku došlo již v roce 1867. Právě tehdy byla zahájena první lázeňská sezona. Místní lidé doposud znali pouze zdejší léčivou studánku, díky níž bylo možné léčit různé neduhy.

Léčivá jodobromová voda

To, že se ihned po příjezdu do Darkova zbavíte všech svých neduhů, jistě nečekejte, nicméně pobyt v těchto lázních vám každopádně pomůže. Ostatně ani od mnohých last minute pobytů nemůžete očekávat maximální počet služeb ihned naráz. Voda s vysokým obsahem jodu a bromu solanka bude mít stoprocentně blahodárné účinky na vaše tělo. Lázně v Darkově se využívají na léčbu mnohých nepříjemných onemocnění. Typické jsou choroby pohybového ústrojí člověka a také poúrazové stavy. Zapomenout bychom ale neměli ani na nemoci oběhového systému a popáleniny.

Maximální sportovní a kulturní vyžití

Pokud preferujete i v lázních odpočinek spíše aktivního charakteru, pak si v Darkově určitě vyberete. Samozřejmostí je zejména půjčovna jízdních kol a také možnosti plavání. Zapomenout bychom neměli ani na dnes tolik moderní Nordic Walking anebo na stolní tenis. Zajít si můžete i do fitness centra a na biliard.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Pivní lázně

Pivní lázně

Pivní lázně jsou rájem pro všechny milovníky chmelového nápoje. Pokud znáte někoho, kdo zbožňuje pivo a chcete mu dopřát rozkoš v pivních lázních, tak se rozhodněte pro zážitkový dárek.

Lázně Bardejov

Lázně Bardejov

V blízkosti známého slovenského města Bardejov jsou situovány velmi známé lázně. Jejich poloha se vyznačuje tím, že lázně leží uprostřed krásných upravených parků, které jsou obklopeny hustými jehličnatými lesy. Lázně nabízejí veškeré možnosti procedur a rekreaci v krásném prostředí. Vybrat si mohou…


Pivní lázně jako skvělá alternativa

Pivní lázně jako skvělá alternativa

Když se řekne pivní lázně, tak si mnozí lidé představí přímo místo, které mohou milovat pouze skalní příznivci pěnivého moku. Popravdě řečeno, pivní lázně mohou být určeny prakticky pro každého. Většinou pobyt v takovýchto lázních zahrnuje různé zajímavé procedury, které mohou a nemusejí souviset př…

Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Atmosféru Podkrkonoší mohou turisté jednoduše nasávat nedaleko Jaroměře ve východních Čechách, kde se nacházejí Lázně Velichovky. Právě sem se lidé jezdí léčit s různými neduhy anebo se jen tak rekreovat v dnešní velmi rychlé a hektické době. Základem většiny léčebných wellness procedur, které se v …[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!