InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Lázně Bardejov

Lázně Bardejov

4. červen 2010

V blízkosti známého slovenského města Bardejov jsou situovány velmi známé lázně. Jejich poloha se vyznačuje tím, že lázně leží uprostřed krásných upravených parků, které jsou obklopeny hustými jehličnatými lesy. Lázně nabízejí veškeré možnosti procedur a rekreaci v krásném prostředí. Vybrat si mohou hosté hned z několika různých hotelových kapacit a také spousty různých doprovodných programů a sportů, které budou mít k dispozici.

Reklama

Historie lázní v Bardejově

První zmínka o koupelích v Bardejově spadá až do 13. století. Konkrétně do roku 1247, kdy uherský panovník Béla IV. daroval tyto lázně samotnému městu Bardejov. V roce 1505 došlo k tomu, že se za koupání v těchto místech začalo platit a v 17. století zde byl postaven první hostinec, který byl schopen obsloužit lidi, jež sem jezdili za koupelemi. Pověst koupelí se rozšířila po celé Evropě a koupat se sem přijela dokonce i sama rakouská císařovna Alžběta. Díky císařovnině lázeňskému pobytu se prestiž těchto lázní ještě několikanásobně zvedla a lázně se staly oblíbeným místem, na němž trávili své volné chvíle mnozí rakouští uherští šlechtici a šlechtičny. Na počátku 20. století se řadily tyto lázně k jedněm z nejvýznamnějších v celém Uhersku.

Léčebné procedury v Bardejovských lázních

V současnosti jsou Bardejovské lázně využívány jako místo, kde lze trávit jak klasický lázeňský pobyt, tak i krásná dovolená.Lázně disponují možnostmi nejnovějších rehabilitačních a balneologických metod. Vybrat si mohou hosté komplexní rehabilitační program, který je složen hned z několika částí. Jsou jimi pitné kúry, elektromagnetické a světloléčebné metody, fyzikální metod y vodoléčba. Součástí léčby je také logicky dietní stravování a v neposlední řadě také různé terénní kúry. Využít lze speciálně upravených tras, které jsou nazývány také kyslíkovou drahou. Z ostatních léčebných kúr v těchto lázních jmenujme například inhalace, interferenční proudy, akupunkturu anebo parafín.

Okolí Bardejovských koupelí

Bardejovské lázně, to nejsou pouze koupele a procházky, ale také kulturní život. Lázně lákají především kulturními programy, z nichž nejznámějším představuje Mezinárodní hudební léto, které se koná každým rokem na prostranství před kolonádou. Hosté si také mohou užít různých sportů anebo se vydat na poznávací zájezdy po okolí. Ze sportovních aktivit jmenujme například tenis, minigolf anebo projížďky na horském kole.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Pivní lázně

Pivní lázně

Pivní lázně jsou rájem pro všechny milovníky chmelového nápoje. Pokud znáte někoho, kdo zbožňuje pivo a chcete mu dopřát rozkoš v pivních lázních, tak se rozhodněte pro zážitkový dárek.

Pivní lázně jako skvělá alternativa

Pivní lázně jako skvělá alternativa

Když se řekne pivní lázně, tak si mnozí lidé představí přímo místo, které mohou milovat pouze skalní příznivci pěnivého moku. Popravdě řečeno, pivní lázně mohou být určeny prakticky pro každého. Většinou pobyt v takovýchto lázních zahrnuje různé zajímavé procedury, které mohou a nemusejí souviset př…


Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

Atmosféru Podkrkonoší mohou turisté jednoduše nasávat nedaleko Jaroměře ve východních Čechách, kde se nacházejí Lázně Velichovky. Právě sem se lidé jezdí léčit s různými neduhy anebo se jen tak rekreovat v dnešní velmi rychlé a hektické době. Základem většiny léčebných wellness procedur, které se v …

Lázně Luhačovice lákají i v zimním období

Lázně Luhačovice lákají i v zimním období

Zima je pro mnohé lidi poměrně vyčerpávající období, a pokud člověk nepatří mezi milovníky zimních sportů, tak většinou zimu prakticky protrpí. Rozhodně tomu tak ale být nemusí v případě, že se vydá třeba do lázní. Velmi dobrou volbou jsou zejména největší moravské lázně, kterými jsou Luhačovice. Ta…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!