InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Lázně Velichovky

Lázně Velichovky

6. červen 2010

Atmosféru Podkrkonoší mohou turisté jednoduše nasávat nedaleko Jaroměře ve východních Čechách, kde se nacházejí Lázně Velichovky. Právě sem se lidé jezdí léčit s různými neduhy anebo se jen tak rekreovat v dnešní velmi rychlé a hektické době. Základem většiny léčebných procedur, které se v těchto lázních provozují, křídová slatinná zemina. Obsahuje poměrně velké procento uhličitanu vápenatého a také železa. V České republice se v podstatě jedná o naprosto unikátní místo, které již jinde na našem území nenajdeme. Dovolená či lázeňský pobyt v této oblasti nabízí prakticky vše…

Reklama

Jak vypadá areál Lázní Velichovky?

Areál akciové společnosti Lázně Velichovky je obehnán velkým a rozlehlým parkem, v němž najdeme hned několik základních budov. Jsou jimi tříhvězdičkový Masarykův dům, který se vyznačuje velmi moderní balneoterapií, lázeňské restaurace, v níž si mohou dát návštěvníci vynikající pokrmy jak domácí, tak i zahraniční kuchyně a lázeňské kavárna. ta nabízí skvělé poháry a zmrzliny. Zapomenout nelze ani na ostatních šest vil. Jsou jimi Slovenka, Domov, Zimní lázně, Čechie, Zátiší a Morava.

Střípky z historie Lázní Velichovky

Výstavba lázeňských budov začala v tomto areálu již v roce 1897, přičemž první lázeňská sezona byla zahájena o rok později. Po první světové válce se lázeňské objekty staly majetkem českých nemocenských pojišťoven, které zde nechaly postavit další lázeňské objekty. Čas zde ostatně trávil i T. G. Masaryk, po němž byla pojmenována hlavní lázeňská budova. V období 2. světové války lázně nefungovaly a lidé se sem jezdili léčit až po osvobození Američany. V roce 1992 byla založena akciová společnost Lázně Velichovky, která funguje dodnes a zvelebuje místní areál.

Volný čas v Lázních Velichovky…

Mimo lázeňských procedur mohou hosté v těchto lázních bez problémů chodit po okolí, které nabízí krásné tipy na výlet. Krásnou historickou lokalitou je bezesporu například zámek Kuks anebo pevnost Josefov. Pokud máte rádi babičku Boženy Němcové, tak si zajisté nenecháte ujít návštěvu Ratibořického údolí, podíváte se na Staré Bělidlo a nedaleký splav, u něhož teskně zpívala Viktorka. Zapomenout nelze ani na zámek v Ratibořicích. Milovníci zvířat jistě ocení ZOO ve Dvoře Králové. Samotný areál lázní nabízí veškeré možné vyžití, mezi něž se řadí třeba bowling, tenisové kurty, squash, sauna, fitness, golf anebo jízda na koni. Využít lze ale také třeba kosmetiku anebo půjčovnu horských kol.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Pobyt v lázních Velichovky

Pobyt v lázních Velichovky

Kam letos vyrazit na dovolenou? Nechce-li se vám k moři jako každý rok, neboť vás už nudí stovky turistů a plné pláže, pak zkuste něco jiného. Skvělou volbou může být pobyt v lázních, a to například v malé obci Velichovky, která se nachází nedaleko Náchoda ve východních Čechách.

Pivní lázně

Pivní lázně

Pivní lázně jsou rájem pro všechny milovníky chmelového nápoje. Pokud znáte někoho, kdo zbožňuje pivo a chcete mu dopřát rozkoš v pivních lázních, tak se rozhodněte pro zážitkový dárek.


Lázně Bardejov

Lázně Bardejov

V blízkosti známého slovenského města Bardejov jsou situovány velmi známé lázně. Jejich poloha se vyznačuje tím, že lázně leží uprostřed krásných upravených parků, které jsou obklopeny hustými jehličnatými lesy. Lázně nabízejí veškeré možnosti procedur a rekreaci v krásném prostředí. Vybrat si mohou…

Pivní lázně jako skvělá alternativa

Pivní lázně jako skvělá alternativa

Když se řekne pivní lázně, tak si mnozí lidé představí přímo místo, které mohou milovat pouze skalní příznivci pěnivého moku. Popravdě řečeno, pivní lázně mohou být určeny prakticky pro každého. Většinou pobyt v takovýchto lázních zahrnuje různé zajímavé procedury, které mohou a nemusejí souviset př…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

cSPHxCx8

sobota, 8. říjen 2016
12:31

If its taking 1 -2 years to launch a new intranet design then you're working with the wrong team (whomever is holding you up deserves a swift kick in the yotoan-w-whku)


posted by: cSPHxCx8 (69jsw5azqb(a)outlook.com) [Odpovědět]