InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk

Dovolená v jižních Čechách

20. červenec 2012

V případě, že se letos nechystáte do zahraničí, ať už kvůli finaním nebo se vám jen nechce, můžete si užít plnohodnotnou dovolenou i u nás. Z mnoha krásných míst, která stojí za vidění, se zaměříme na jižní Čechy. Tato část naší republiky je bohatá na rybníky a jiné vodní plochy, kterých je nespočet rozeset především kolem města Třeboň a České Budějovice, takže o koupání nemusíte mít obavy. Právě v oblasti Českých Budějovic je navíc také velká koncentrace památek ať už přírodních či historických.

Zámky, hrady a jiné památky

Mezi nejznámější místa, která můžete navštívit patří bezesporu zámek Hluboká. Nedaleko od Českých Budějovic je také menší město, kde je ideální si zajistit ubytování Český Krumlov, poněvadž to bude dokonalý výchozí bod pro vaše toulky krajem.

Toto město je pro turismus jako stvořené. V jeho centru se tyčí majestátní zámek s vysokou věží a samotné centrum města je malebně upravené, s malými obchůdky se suvenýry, krásně upravenými stylovými restauracemi a hospůdkami. O nepřeberném množství tématickcýh muzeí nemluvě, tak proč si nezajít třeba do muzea útrpného práva? V temných sklepeních pod náměststím si budete moci prohlédnout nástroje využívané ve středověku k mučení nebohých vězňů.

V okolí Krumlova pak najdete množství zřícenin zasazených do lesnaté krajiny a vystupujících na vyvýšených mítinách. Dominantou mezi nimi je zřícenina hradu Dívčí skála. Mezi přírodními památkami tu můžete vystoupat buď po svých nebo se nechat vyvést lanovou dráhou na nejvyšší kopec Kleť, kde najdete rozhlednu.

V přilehlých lesích jsou pro milovníky dávné historie také na mapách zaznačena místa, kde se nacházely raně středověké osady a hradiště. Z jejich původních stavení již nic nezbylo, ale pokud máte dobré oko, můžete odhalit rozdíly v terénu, které ohraničují půdorys hradišť nebo dokonce zbytky kamenných valů.

Vydat se můžete také na nedalekou nádrž Lipno, která nemístní určitě uchvátí svou rozlohou. Na druhý břeh nedohlédnete, takže si klidně můžete připadat jako u širého moře. Stopy a pozůstatky bohaté historie této oblasti najdete na každém kroku. Ideální jsou zdejší lesy a příroda také pro cyklisty, kteří tu mají možnost vydat se kterýmkoli směrem a vždy pojedou po značené cyklostezce a dorazí k něčemu zajímavému.

Chráněné krajinné oblasti

Chcete-li si při své dovolené dobře odpočinout v náručí přírody, kam jinam se vydat než do oblasti, kde se na malém území téměř křižují dva národní parky. U lipenské přehrady už budete v chráněné krajinné oblasti Šumava. O něco severněji, nad Českým Krumlovem je Blanský les.

Kde se ubytovat

Budete-li si chtít tuto krajinu a její památky a přírodní krásy opravdu projít, budete potřebovat minimálně několik dní intenzivní turistiky. Rozhodně si proto zamluvte třeba ubytování v penzionu Český Krumlov. Najdete tu penziony zbudované přímo v historickém jádru v některém z městských domů. Můžete se podívat přímo na stránky jednoho ze stylových penzionů zařízených v duchu tradice. Více najdete na www.apartmanyathanor.cz.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Dovolená na vodě v Čechách, poznejte krásu českých řek

Dovolená na vodě v Čechách, poznejte krásu českých řek

Řeka Otava, která měří 111,7 km a má povodí o ploše 3840 km2, je jednou z nejoblíbenějších řek u českých vodáků. Pokud se na ni vydáte, můžete po cestě navštívit i některé z měst, kterými tato řeka protéká – např. Písek, Strakonice, Sušice nebo Horažďovice. Pokud Vás ale města nelákají a dáváte před…

Dovolená s dětmi v Českých Budějovicích

Dovolená s dětmi v Českých Budějovicích

Jižní Čechy lákají na skutečně krásné pobyty. Taková návštěva zámku v Hluboké nad Vltavou, mnohé krásné šumavské soutěsky anebo jiné atraktivní místa si zapamatujete na celý život. Jestliže budete chtít vyrazit do oblasti jižních Čech s dětmi, budete muset program vašeho pobytu poněkud přizpůsobit p…


Dovolená pro seniory 55+

Dovolená pro seniory 55+

Láká vás levná dovolená u moře 2014, ale je vám již více jak 55 let? Zdají se vám klasické zájezdy drahé? Nemáte s kým jet na dovolenou? Máme pro vás řešení. Dotované zájezdy pro seniory nad 55 let vám umožní vycestovat

Levná dovolená: Bulharsko Primorsko

Levná dovolená: Bulharsko Primorsko

Na dovolenou dnes není potřeba šetřit celý rok. Některé cestovní kanceláře totiž nabízejí atraktivní destinace, které vyjdou velmi levně. Typickým příkladem je levná dovolená v Bulharsku. Zájezdy do Bulharska patří odnepaměti k těm vůbec nejoblíbenějším. Z hlediska cen jde o velmi levnou dovolenou u…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!