InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

18. květen 2013

Kapverdské ostrovy lákají na krásnou přírodu. Najdete zde však mnoho kulturního i sportovního využití. Pakliže se chystáte na Kapverdy, určitě navštivte ostrov Sal.

Ostrov Sal je jednám z vůbec nejnavštěvovanějších ostrovů Kapverd. Jde o malý ostrov, který má jen zhruba 30 kilometrů na délku a 10 km na šířku. I přesto ale zájezdy na tento ostrov lákají ročně tisíce turistů. A není se čemu divit, ostrov Sal nabízí skutečně nepřeberné množství vyžití.

Vodní sporty a koupání

Kapverdské ostrovy jsou obecně považovány za ráj pro milovníky vodních sportů. Na své si zde přijdou surfaři, kteří vyhledávají vysoké vlny. Vyznavači koupání a polehávání na plážích zde také mají dokonalý komfort, zdejší pláže jsou skutečně nádherné.

Zajímavostí ostrova Sal je takzvaná Černá pláž, která se nachází nedaleko městečka Santa Maria. Je celá posetá lávovými kameny, díky čemuž má naprosto jedinečný vzhled a půvab. Černou pláž a vody kolem ní si oblíbili také milovníci windsurfingu a mnoha dalších vodních sportů.

Rybaření

Ostrov Sal, který mimochodem nese svůj název dle toho, že se zde těžila sůl, je také rájem pro rybáře.

V moři kolem ostrova je hojné množství rozličných druhů ryb. Na rybaření nepotřebujete žádnou speciální povolenku, stačí si objednat loď, zajistit si potřebné rybářské potřeby a můžete jít na věc.

Turisticky zajímavá místa

Dalšími zajímavými místy, kvůli nimž stojí za to si objednat zájezdy, Kapverdské ostrovy doslova překypují. Navštívit můžete třeba rybářskou vesnici Murdeira, kde se nacházejí i trhy, lávové jezero Buracona či solná jezera, kterých se na ostrově nachází hned několik.

Last minute zájezdy na Kapverdské ostrovy nabízí hned několik českých kanceláří. Cenově nejde o nijak drahou záležitost, přestože Kapverdy leží až v Atlantickém oceánu, západně od pobřeží Afriky.

Využijete-li nabídky na last minute Kapverdské ostrovy , jistě nebudete litovat.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Last minute Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Last minute  Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy patří mezi oblíbené místo, kde tráví svoji letní dovolenou velké množství turistů. Ročně sem míří také tisíce Čechů. Hodláte i vy navštívit některý z ostrovů na Kanárech? Dovolenou si můžete užít levně, pokud zvolíte Kanárské ostrovy last minute a vyrazíte například na Tenerife.

Kapverdské ostrovy a jejich rozdělení

Kapverdské ostrovy a jejich rozdělení

Kapverdské ostrovy patří mezi u nás méně tradiční cílové lokality, kam směřují kroky turistů. Jedná se přitom o zajímavou neotřelou destinaci, jež může nabídnout spousty krásných zážitků spojených s mořem a mořským pobřežím jako takovým. Asi nejoblíbenějším ostrovem, který je často v rámci dovolené …


Last minute zájezdy na ostrov Fuerteventura jsou ohromující!

Last minute zájezdy na ostrov Fuerteventura jsou ohromující!

Krásný ostrov na Kanárských ostrovech - tak přesně to je základní charakteristika Fuerteventury. Mnozí z nás si často říkají, že na takovýto zájezd nemají peníze, nicméně je třeba sledovat hlavně last minute zájezdy, které vám ušetří nějakou tu korunu! Last minute Kanárské ostrovy jsou poměrně často…

Last minute zájezdy na ostrov Madeira jsou skvělou volbou!

Last minute zájezdy na ostrov Madeira jsou skvělou volbou!

Madeira je bezesporu krásným ostrovem, jenž leží přibližně 980 kilometrů od břehů Portugalska, kterému rovněž náleží. Ještě blíže tomuto ostrovu je slunečné pobřeží Afriky, respektive Maroka. Ostrov Madeira je označován jako Ostrov květin. Děje se tak hlavně díky tomu, že zde panují vynikající klima…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!