InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Kapverdské ostrovy a jejich rozdělení

Kapverdské ostrovy a jejich rozdělení

4. březen 2013

Kapverdské ostrovy patří mezi u nás méně tradiční cílové lokality, kam směřují kroky turistů. Jedná se přitom o zajímavou neotřelou destinaci, jež může nabídnout spousty krásných zážitků spojených s mořem a mořským pobřežím jako takovým. Asi nejoblíbenějším ostrovem, který je často v rámci dovolené na Kapverdských ostrovech navštěvován, je ostrov Sal. Nachází se tady mezinárodní letiště, což je jedním z důvodů, proč sem míří tolik lidí. Největší turisticky využívanou oblastí je Souostroví Cabo Verde. Právě tady je situována pláž Santa Maria. U ní je doslova jeden hotelový komplex vedle druhého.

Reklama

Ostrov Santiago

Největším ostrovem z celých kapverdských ostrovů je Santiago. Mnohými je tento ostrov považován za prapůvod kultury zdejšího národa. Charakterizuje jej suché a vlhké prostředí hlavně díky jižní poloze ostrova. Hlavním městem celého souostroví je Praia, které leží právě na Santiagu. Naším tipem třeba při last minute dovolené může být malá vesnička Tarafal, která se nachází v blízkosti hlavního města. Charakterizují ji především nádherné pláže lemované kokosovými palmami. V Santa Cruz můžete obdivovat plantáže banánů.

Sao Vincente

Dalším ostrovem je Sao Vincente, jež je tvořen celou řadou vyhaslých sopek. Jeden špičatý vulkán vedle druhého jednoznačně určují charakter celého Sao Vicente. Hlavní město Sao Vicente, jímž je Mindelo, láká mnohými zábavnými tradičními akcemi, mezi něž se řadí karnevaly a hudební festivaly. Místní karneval mnozí považují za druhý největší po Riu.

Ostrov Boavista

Nejkrásnější pláže celého souostroví se nachází bezesporu na ostrově Boavista. Přinejmenším 8 kilometrů dlouhá pláž Santa Monica pochopitelně každého člověka musí zaujmout. Hezká je ale i pláž Varadinha, kolem níž jsou větší skaliska a jeskyně. Rybí barbecue patří také mezi její nejznámější charakteristiky. Dovézt si odsud mohou turisté skvostné hliněné panenky či skvělý zdejší sýr.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

Kapverdské ostrovy lákají na krásnou přírodu. Najdete zde však mnoho kulturního i sportovního využití. Pakliže se chystáte na Kapverdy, určitě navštivte ostrov Sal.

Last minute Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Last minute  Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy patří mezi oblíbené místo, kde tráví svoji letní dovolenou velké množství turistů. Ročně sem míří také tisíce Čechů. Hodláte i vy navštívit některý z ostrovů na Kanárech? Dovolenou si můžete užít levně, pokud zvolíte Kanárské ostrovy last minute a vyrazíte například na Tenerife.


Paklené ostrovy stojí zato navštívit

Paklené ostrovy stojí zato navštívit

Chorvatsko je krásnou zemí, která má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Každým rokem zde vyráží obrovské množství obyvatel České republiky za poznáním krás této země. Jestliže nechcete trávit čas v mnohdy poměrně rušných letoviscích, pak stojí zato navštívit Paklené ostrovy, které mohou bezespor…

Mezi neprávem méně navštěvované řecké ostrovy patří Karpathos!

Mezi neprávem méně navštěvované řecké ostrovy patří Karpathos!

Ostrov Karpathos je krásným místem, jež ale určitě nedosahuje návštěvnosti jako třeba Kréta anebo jiné ostrovy patřící Řecku. Zástupy turistů, ale pravděpodobně při krásné a klidné dovolené nikomu určitě chybět nebudou. Karpathos určitě představuje lokalitu pro příjemnou dovolenou ověnčenou zajímavý…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!