InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk

Sjednáváme si cestovní pojištění na dovolenou

3. březen 2011

Před každou dovolenou a výjezdem za hranice je důležité provést několik úkonů. Tím zřejmě nejdůležitějším počinem, na který není radno zapomenout, je sjednání cestovního pojištění.

Reklama

K čemu slouží cestovní pojištění

Co hradí cestovní pojištění ? Cestovní pojištění slouží jako pojistka pro případy, kdy se v zahraničí dostanete do nenadálé situace. Tou nenadálou situací může být například úraz či nemoc, dále například ztráta zavazadel, ale i třeba dopravní nehoda. Všechny tyto nepříjemné chvíle mohou způsobit, že budete vystaveni nutným nečekaným výdajům. A právě cestovní pojištění tyto výdaje hradí. Kromě toho při sjednaném cestovním pojištění máte k dispozici i asistenční služby, které jsou rovněž pokryty.

Cestovní pojištění kryje i sporty

Na dovolené si rádi například zasportujeme, a právě sportování přináší poměrně velké riziko zranění. I tehdy, když jen půjdete zahrát s přáteli třeba volejbal, může se lehce stát, že si podvrtnete kotník. A platit výdaje za léčení v cizině se může hodně prodražit. Pokud však budete mít cestovní pojištění, pak se těchto výdajů nemusíte bát. Cestovní pojištění zahrnuje běžné sporty, jako jsou kupříkladu fotbal, volejbal, basketbal, golf a další oblíbené a tradiční sporty.

Jak sjednat cestovní pojištění

Je několik možností, jak a kde si sjednat cestovní pojištění. Nejjednodušší formou je cestovní pojištění online , které si zvolíte v klidu a pohodlí domova, aniž byste museli složitě běhat někam do kanceláře. Cestovní pojištění online lze sjednat například u prodejce cestovního pojištění Allianz.

Důležité úkony před odjezdem na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou si kromě cestovního pojištění nezapomeňte řádně zajistit Váš dům proti případným zlodějům a také si zjistěte, zda není vhodné přistoupit na očkování proti různých chorobám a virům, které jsou ve vaší cílové destinaci obvyklé a proti nimž se běžně u nás neočkuje.

Sjednejte si cestovní pojištění, rozhodně se nejedná o žádné velké výlohy a naopak můžete brzy zjistit, jak bylo uzavření cestovního pojištění prozíravé.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Hodláte-li se v nejbližší době vydat na cesty do zahraničí či třeba jen na dovolenou v rámci české republiky, v žádném případě si nezapomeňte sjednat pojištění na cesty. Jen díky němu máte jistotu, že nebudete muset krýt ze svých peněz všechny výdaje, které bude potřeba uhradit v případě, že se Vám …

ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění již od 17 Kč na den

ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění již od 17 Kč na den

Lidé, kteří rádi cestují po světě, dobře vědí, že před tím, než odjedou, je vždy důležité sjednat si cestovní pojištění, které v případě potřeby pokrývá náklady, jež vzniknou nenadálou událostí, kdy se například budete muset v zahraničí vypravit k lékaři.


Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění online

Skladba cestovního pojištění se stala velmi často diskutovanou záležitostí, jelikož cestování do zahraničních zemí je stále oblíbenější a volí jej neustále více lidí. Není ani divu, jelikož ceny mnohých zájezdů klesají a minimum. Dovolit si tak zahra

Jak získat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Jak získat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, musí i pro vás být cestovní pojištění samozřejmostí. Jestliže byste nad ním mávli rukou, mohli byste na to tvrdě doplatit. Vyrazit bez cestovního pojištění do zahraničí byť třeba jen na několik málo dní může b[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!