InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Jak získat nejvýhodnější cestovní pojištění?

Jak získat nejvýhodnější cestovní pojištění?

24. únor 2015

Pokud se chystáte na cestu do zahraničí, musí i pro vás být cestovní pojištění samozřejmostí. Jestliže byste nad ním mávli rukou, mohli byste na to tvrdě doplatit. Vyrazit bez cestovního pojištění do zahraničí byť třeba jen na několik málo dní může být risk, který přinese velké problémy. Ceny ošetření lékařem v cizí zemi i za pobyt v nemocnici mohou v případě vážnějších úrazů jít až do milionů korun. Neriskujte! Poradíme, jak vybrat nejvýhodnější pojištění na cesty třeba pro celou rodinu.

Základní kritéria výběru cestovního pojištění

Při výběru správného pojištění je nutné se řídit cenou a současně si všímat podmínek, které pojištění má. Má-li být cestovní pojištění do zahraničí pro vás výhodné, musí být přizpůsobeno vaší cestě. Nejdříve si tedy rozmyslete, co budete v zahraničí dělat: jestliže vyrážíte na klasickou „válecí“ dovolenou u moře, bude cena pojištění nižší než v případě, pokud vyrážíte na horské túry apod. Pozor na to, jestli budete provozovat třeba jen rekreační sporty jako je volejbal, kopaná, tenis a další. Pojišťovny to mohou definovat jako rizikové chování, takže počítejte s vyšší cenou.

Doplňky, které je dobré vzít v úvahu

V základní verzi je pojištění nastaveno tak, aby z něj byly pokryty náklady na ošetření v cizí zemi. Je ale možné k němu mít i různá další připojištění, která se určitě vyplatí. Mezi ně patří například úrazové pojištění pro trvalou invaliditu, odškodné za den při pobytu v nemocnici, úmrtí následkem úrazu, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví i na majetku a další. K základnímu pojištění je možné mít i pojištění ztráty či poškození zavazadel, toto se vyplatí, pokud cestujete letadlem.

Kde koupit nejvýhodněji?

Díky velké konkurenci v oblasti pojišťoven je možné sehnat i levné pojištění s výhodnými podmínkami. Při zařizování pojištění máte vlastně 2 možnosti. První je, že zajdete osobně do poboček a necháte si udělat nabídku. Je to ale dost zdlouhavé, takže se to moc nevyplatí. Druhou možností je, otevřít internet a zařídit si cestovní pojištění on-line. K zisku té nejvýhodnější nabídky skvěle poslouží kalkulačka cestovního pojištění. Stačí zadat jen několik základních údajů a ihned dostanete tu opravdu nejvýhodnější nabídku pro vás.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

S jak velkým předstihem je třeba sjednat cestovní pojištění?

S jak velkým předstihem je třeba sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění prošlo v posledních letech několika reformami. Pravidla, která platila před několika lety, jsou dnes jen mýty, které straší mnoho uživatelů. Zapomeňte na ně a využijte možnosti moderního pojišťovnictví.

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestování do zahraničí se v posledních letech stalo pro mnoho lidí prakticky každoroční realitou. Mnohdy často jezdíme do zahraničí i častěji. Málo z nás si ovšem uvědomuje tu skutečnost, že při jakékoli cestě mimo území České republiky určitě není na škodu se připojistit. Cestovní pojištění je jasn…


Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění online

Skladba cestovního pojištění se stala velmi často diskutovanou záležitostí, jelikož cestování do zahraničních zemí je stále oblíbenější a volí jej neustále více lidí. Není ani divu, jelikož ceny mnohých zájezdů klesají a minimum. Dovolit si tak zahra

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Cestovní pojištění se nejen v posledních letech stává naprosto nezbytnou součástí každé z cest do zahraničí! Dovolená bez cestovního pojištění je poměrně riskantním podnikem, jelikož člověk nikdy neví, co se mu může při jeho pobytu jak v tuzemsku, tak i v zahraničí stát! V případě, že si cestovatel …[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!