InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Paklené ostrovy stojí zato navštívit

Paklené ostrovy stojí zato navštívit

17. červenec 2014

Chorvatsko je krásnou zemí, která má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Každým rokem zde vyráží obrovské množství obyvatel České republiky za poznáním krás této země. Jestliže nechcete trávit čas v mnohdy poměrně rušných letoviscích, pak stojí zato navštívit Paklené ostrovy, které mohou bezesporu nabídnout jak větší soukromí, tak i mnohé oblasti, jež nedchnou doslova panenskou přírodou. Buďme ale konkrétnější a soustřeďme se na Paklené ostrovy poněkud podrobněji. Určitě si to zaslouží!

Reklama

Kde najdeme Paklené ostrovy

Paklené ostrovy nazývané též v chorvatštině Pakleni otoci představují skupinu celkem 11 ostrovů a útesů, které se nachází před přístavním městem Hvar nedaleko letoviska Baška Voda. Jedná se o ostrovy táhnoucí se o celkové délce 11 kilometrů mající navíc funkcí jakési větrné bariéry před Hvarem. Samotný výraz Pakleni není synonymem pro slovo pekelné, jak se mnozí domnívají, ale jedná se o druh pryskyřice, kterou se natíraly trupy lodí. Z historického hlediska jde o velmi cenné souostroví, jelikož se zde usídlili již ve starověku Římané. Už i oni věděli, že pobyt zde je pohodový a budou tu mít zejména dostatek ryb pro obživu.

Sveti Klement

Celé Paklené ostrovy jsou častým cílem turistů především pro svou zachovalou přírodu a také pro nádherné koupání v azurově čistém moři. Své si tady najdou jak plavci i neplavci, tak třeba jachtaři anebo potápěči. Největším ostrovem je Sveti Klement. Jméno získal tento ostrov po svém zakladateli svatém Klementovi. Na ostrově se nachází i několik obydlených osad, nicméně ubytování je vhodnější právě v přilehlých letoviscích na pevnině. Na koupání je optimální zátoka Palmižana, která disponuje krásnou písečnou pláží.

Ráj pro potápěče

Vynikající lokalitu představují Paklené ostrovy nejen pro ty, kterým stačí klasická dovolená u moře, ale především pro potápěče. Právě si ponory u pobřeží Paklených ostrovů nemohou vynachválit. Nádhernou lokalitou pro potápění jsou útesy Pločice, kde se v hloubce okolo 20 metrů nachází bohatý podmořský svět. Na červené rohovitky se můžete podívat třeba u stěny ostrůvku Vodnjak.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Navštívit dětský Ski & Fun park Svatý Petr stojí zato

Navštívit dětský Ski & Fun park Svatý Petr stojí zato

Pravděpodobně nejznámějším zimním areálem ve Špindlerově Mlýně je zcela jistě Svatý Petr. V podstatě každým rokem se zde děje spousta zajímavých akcí věnovaných jak dětem, tak i dospělým. V areálu v průběhu sezony funguje celkem 5 lyžařských vleků a také tři lanové dráhy. Ski areál ve Svatém Petru j…

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Cestovní pojištění se nejen v posledních letech stává naprosto nezbytnou součástí každé z cest do zahraničí! Dovolená bez cestovního pojištění je poměrně riskantním podnikem, jelikož člověk nikdy neví, co se mu může při jeho pobytu jak v tuzemsku, tak i v zahraničí stát! V případě, že si cestovatel …


Last minute Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Last minute  Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy patří mezi oblíbené místo, kde tráví svoji letní dovolenou velké množství turistů. Ročně sem míří také tisíce Čechů. Hodláte i vy navštívit některý z ostrovů na Kanárech? Dovolenou si můžete užít levně, pokud zvolíte Kanárské ostrovy last minute a vyrazíte například na Tenerife.

Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

Last minute Kapverdské ostrovy: Ostrov Sal a možnosti vyžití

Kapverdské ostrovy lákají na krásnou přírodu. Najdete zde však mnoho kulturního i sportovního využití. Pakliže se chystáte na Kapverdy, určitě navštivte ostrov Sal.[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!