InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Chorvatsko Korčula a pobyt po samotáře

Chorvatsko Korčula a pobyt po samotáře

6. květen 2013

Mezi nejnavštěvovanější země Evropy se řadí hrdě bezesporu zejména Chorvatsko. Tuzemská letoviska v létě doslova praskají ve švech a lidé jezdí hlavně do těchto nejznámějších lokalit. Nalézt se ale dají v Chorvatsku i místa, jež nejsou takto masově okupována obrovskými počty turistů a lidé si tady najdou svůj tolik potřebný klid pro relaxaci a pohodu. Naším tipem je sousloví Chorvatsko Korčula. Tento ostrov je bezesporu krásný a nabídne mnoho hezkých letovisek, jež skýtají všechno, co můžeme od letní dovolené očekávat. Pokusme se teyd popsat základní plusy návštěvy ostrova Korčula.

Reklama

Samotáři si přijdou na své

Pro lidi, jež potřebují skutečný klid, a chtějí se oprostit od všudypřítomného shonu je ideální jižní část ostrova Koručula, kde se nachází zátoka s pláží Pupnatska Luka. Na této pláži žije pouhý jeden jediný člověk. Pokud sem dorazíte, můžete si být jisti tím, že vás nebude nikdo rušit. Klidné ležení na pláži se vám nemůže vyhnout. Cestu na pláž jistě najdete, jelikož není nijak složitá.

Skvělé místní víno

Co by to bylo za návštěvu Korčuly bez ochutnávky výborného zdejšího vína. Už od nepaměti jezdí na Jadran lidé za ochutnávkou skvělých zdejších vín. Jakousi klasikou pro Chorvatsko a pedálně pro ostrov Korčula je bílé víno zvané Pošip. Milovníci červeného vín mají taktéž šanci ochutnat zdejší specialitu. Plavac Mali patří mezi skvělá vína, která svou chutí logicky každého chytne.

Potápěči si užijí

Mladí a nevybouření lidé naleznou to své na istrijské pláži Girandella. Turistické centrum Rabac nacházející se na jihovýchodních březích je známé dlouhými akcemi až do pozdních nočních hodin. Centrum tohoto letoviska je propojeno dlouhou 1,5 kilometru dlouhou promenádou. Podmořský život u tohoto letoviska je naprosto skvělý a život si zde užívá spousta podmořských zvířat.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Pobyt v lázních Velichovky

Pobyt v lázních Velichovky

Kam letos vyrazit na dovolenou? Nechce-li se vám k moři jako každý rok, neboť vás už nudí stovky turistů a plné pláže, pak zkuste něco jiného. Skvělou volbou může být pobyt v lázních, a to například v malé obci Velichovky, která se nachází nedaleko Náchoda ve východních Čechách.

Skvělý pobyt v tureckém letovisku Side

Skvělý pobyt v tureckém letovisku Side

Prosluněné Turecko se stále řadí mezi země, které jsou u nás z pohledu trávení dovolené velmi oblíbené. Není se čemu divit, jelikož letoviska jsou čistá, nabízejí spousty nejrůznějších služeb a jejich součástí jsou většinou i zajímavé historické lokality. Výbornou volbou je letovisko Side, které je …


Letenky Burgas rezervujte na pobyt v hotelu Consul

Letenky Burgas rezervujte na pobyt v hotelu Consul

Letovisko Burgas je jedním z vyhlášených lokalit, na které láká Bulharsko velké množství turistů. Skvělou volbou je zejména hotel Consul, který se pyšní hned třemi hvězdičkami a v neposlední řadě i skvělým vybavením a okolím, v němž se určitě nikdo nemůže nudit. Podívejme se přímo na některé detaily…

Dovolená Chorvatsko 2013 mimo pevninskou část

Dovolená Chorvatsko 2013 mimo pevninskou část

Chorvatsko je bezesporu z hlediska tuzemského turisty nejnavštěvovanějších zemí a není problém sem vyrazit a mnohdy na dovolené i ušetřit. Jestliže ale vaší prioritou není pouze úspora, ale chcete si užít opravdu přepychové dovolené, pak nejezděte na pevninskou část Chorvatska, ale vyrazte mimo ni n…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!