InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Skvělý pobyt v tureckém letovisku Side

Skvělý pobyt v tureckém letovisku Side

23. listopad 2015

Prosluněné Turecko se stále řadí mezi země, které jsou u nás z pohledu trávení dovolené velmi oblíbené. Není se čemu divit, jelikož letoviska jsou čistá, nabízejí spousty nejrůznějších služeb a jejich součástí jsou většinou i zajímavé historické lokality. Výbornou volbou je letovisko Side, které je po Antalyi nejvyhledávanější. Přístav s dlouhými plážemi a zbytkem starověkého amfiteátru je opravdu kouzelný. Soustřeďme se tedy na jeho přednosti podrobněji v následujících řádcích.

Reklama

Příhodná poloha Side

Značně oblíbená dovolená v Turecku právě v Side je zejména díky poloze tohoto letoviska. Nachází se totiž na jihotureckém pobřeží, a to přímo v srdci Turecké riviéry. Najdeme jej konkrétně na půli cesty mezi velkými městy Alanya a Antalya. Nachází se konkrétně na menším poloostrově zakončeném stylovým jachtovým přístavem. Bez problémů se do letoviska dostanete z mezinárodního letiště v Antalyi anebo i z jiných měst po rychlostních komunikacích.

Kouzelné staré centrum Side

Nechcete-li pouze polehávat na plážích v Side, vyplatí se návštěva starobylého centra letoviska. Koncentrace památek je zde opravdu vysoká. Krásný je především chrám boha Dionýsa a římský amfiteátr. Podobný se nachází ostatně i nedaleko města Bodrum. Starobylé sloupy a kamenné chodníky zarůstající keři a travinami budou němými svědky vašich toulek minulostí. U přístavu se nachází i Apolonův chrám. Třeba i taková netradiční dovolená v Černé Hoře podobné památky nenabídne.

Pláže a koupání v Side

Dovolenou v Side můžete trávit na jedné z celkem třech pláží. Hlavní pláž lemují hotely a táhne se západně k přístavu. Povrch všech třech pláží tvoří jemný písek. Sprchy ale většinou patří již ke konkrétním hotelovým resortům. Moc hezká je druhá pláž na menším poloostrově. Pokud budete chtít, můžete se pohodlně vydat i sebe. Mimo jiné také nabízíme last minute Itálie, které stojí za to.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Skvělý hotel Gold Safran v letovisku Alanya

Skvělý hotel Gold Safran v letovisku Alanya

Turecko se řadí mezi turisticky velmi oblíbené cíle a jedním z nejznámějších letovisek v této zemi je Alanya. V naší recenzi se budeme soustředit na hotel Gold safran, který se právě v této turistické destinaci nachází. Jedná se bezesporu o hotel vysoké kvality, který nabídne přesně takovou dovoleno…

Jako jednu z hlavních lokalit nabízí Turecko Side!

Jako jednu z hlavních lokalit nabízí Turecko Side!

Přibližně někde uprostřed Turecké riviéry se nachází překrásné letovisko Side. V současné době Turecko Side nabízí hned v několika velmi zajímavých zájezdech. Jedná se o letovisko, které je charakteristické hned několika různými lákadly. Od krásných pláží se mohou turisté klidně odtrhnout a jít se v…


Pobyt v lázních Velichovky

Pobyt v lázních Velichovky

Kam letos vyrazit na dovolenou? Nechce-li se vám k moři jako každý rok, neboť vás už nudí stovky turistů a plné pláže, pak zkuste něco jiného. Skvělou volbou může být pobyt v lázních, a to například v malé obci Velichovky, která se nachází nedaleko Náchoda ve východních Čechách.

Chorvatsko Korčula a pobyt po samotáře

Chorvatsko Korčula a pobyt po samotáře

Mezi nejnavštěvovanější země Evropy se řadí hrdě bezesporu zejména Chorvatsko. Tuzemská letoviska v létě doslova praskají ve švech a lidé jezdí hlavně do těchto nejznámějších lokalit. Nalézt se ale dají v Chorvatsku i místa, jež nejsou takto masově okupována obrovskými počty turistů a lidé si tady n…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

LM3zZuNyhMlY

sobota, 14. květen 2016
09:59

This is really ineeitstrng, You’re a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your website in my social networks!


posted by: LM3zZuNyhMlY (mpkd8yndxk0(a)outlook.com) [Odpovědět]