InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk

Tipy: 5 důvodů proč na dovolenou do Egypta

20. květen 2012

Miliony turistů každoročně navštíví Egypt. Podle oficiálních statistik cestovního ruchu se většina turismu soustředí do vyhlášených letovisek jako Sharm el Sheikh, Hurghada, nebo podél Nilu v Luxoru a Káhiře. Návštěvníci se těší zejména z pestré krajiny, kultury, kulinářských specialit a historického bohatství, které lze spatřit pouze v Egyptě.

Podívejme se na 5 důvodů, proč by dovolená 2012 v Egyptě měla být letos ve vašem hledáčku.

Vynikající resorty

Během posledních 10ti let se turistický průmysl v Egyptě vyvíjel neuvěřitelným způsobem. Fantastická střediska jako Sharm el Sheikh, Hurghada, Marsa Alam a další poskytují pětihvězdičkové hotely prvotřídní kvality s oblíbeným stravování all inclusive. Ostatně právě last minute Egypt all inclusive dovolená je dle statistik nejoblíbenější.

Potápění

Pobřeží Rudého moře je dokonalým zážitkem pro potápěče. Nejen že je voda teplá a křišťálově čistá, ale zdejší korálové útesy jsou domovem pestrobarevného podmořského života.

Historické památky

Nikde jinde na světě nemůžete vidět pyramidy. Tisíce let staré a právem považované za jeden z divů světa. Nic se nevyrovná pohledu na pyramidu, když stojí kousek od ní. Mezi nejznámější památky patří Sfinga, chrámový komplex Luxor či třeba hrobky v Údolí králů. Je třeba poznamenat, že ikdyž jste ubytování v některém z resortů podél pobřeží Rudého moře, díky fakultativním výletům máte možnost tyto památky shlédnout.

Řeka Nil

Řeka Nil je doslova mízou Egypta, pomáhá zavlažovat půdu a soustředit zemědělství podél pobřeží řeky. Nil je jedna z nejznámějších řek na světě a je centrem řady aktivit – plavby po Nilu jsou skvělou příležitostí jak získat představu o životě Egypťanů.

Celoroční slunce

Egypt je velmi slunná destinace. Průměrně se tu dočkáme až 12ti hodin slunečního svitu denně v letním období a mezi 8 – 10 hodinami v zimě. To znamená, že Egypt je celoroční destinace, kam lze vyrazit na dovolenou.

Dovolená 2012 se blíží, kam letos vyrazit na dovolenou vy?

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Proč na podzim 2011 právě do Egypta?

Proč na podzim 2011 právě do Egypta?

Celoroční dovolenou určitě nenabídne každá země a je nutné říct, že Egypt bezesporu patří mezi ty, které jsou z hlediska cestovního ruchu využívány prakticky počas celého roku. Je úplně jedno, kdy do některých částí Egypta vyrazíte, jelikož dovolené si tu můžete užívat opravdu velmi luxusní. Budeme-…

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Hodláte-li se v nejbližší době vydat na cesty do zahraničí či třeba jen na dovolenou v rámci české republiky, v žádném případě si nezapomeňte sjednat pojištění na cesty. Jen díky němu máte jistotu, že nebudete muset krýt ze svých peněz všechny výdaje, které bude potřeba uhradit v případě, že se Vám …


Naše tipy na dovolenou ve Středomoří

Naše tipy na dovolenou ve Středomoří

Léto už začalo a většina z nás si již vybrala a rezervovala pobyty v různých lokalitách. Pokud se i vy chystáte někam za mořem do oblasti Středozemního moře a nevíte, kterou destinaci si vybrat, můžete se inspirovat u nás. Nabízíme vám tři typy na skvělé pobyty v opravdu zajímavých oblastech, které …

Jak na obyvatele Egypta

Jak na obyvatele Egypta

Mezi jedny z turisty nejoblíbenějších zemí patří bezesporu Egypt. Vyrazit do Egypta je sice velmi jednoduché, nicméně určitě není od věci znát některé základní věci týkající se obyvatele této země. Když přijedete jako cizinec do Egypta, měl byste být připravený na všechno. Znalosti zdejší kultury a …[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!