InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk
Jak na obyvatele Egypta

Jak na obyvatele Egypta

11. únor 2013

Mezi jedny z turisty nejoblíbenějších zemí patří bezesporu Egypt. Vyrazit do Egypta je sice velmi jednoduché, nicméně určitě není od věci znát některé základní věci týkající se obyvatele této země. Když přijedete jako cizinec do Egypta, měl byste být připravený na všechno. Znalosti zdejší kultury a místních poměrů jsou k tomuto tou nejlepší cestou. Pokusme se tedy v následujícím článku poukázat na některá data týkající se obyvatele Egypta a jejich zvyklostí. Každému člověku, který se chystá do této krásné cizokrajné země, se tato data mohou náramně hodit a ocení je při komunikaci se zdejšími obyvateli.

Celkové informace o obyvatelích

Budeme-li mluvit řečí čísel, pak v Egyptě žije celkem 80 milionů lidí. Obyvatelé Egypta se zcela logicky soustředí především ve velkoměstech. Asi nejvíce lidí žije v blízkosti řeky Nil, podobně jako tomu bylo i v období starověku. V hlavním městě Káhiře činí hustota obyvatel 80 lidí na jeden kilometr čtvereční. Průměrný věk Egypťana je 23 let. Co se týká délky života, tak ta u mužů činí v průměru 67 let a ženy se dožívají průměrného věku 71 let.

Etnické složení obyvatel Egypta

Z hlediska etnického složení je Egypt vcelku pestrou zemí. Když vyrazíte na last minutedo Egypta, jistě se setkáte s některými kulturami, které jsou pro Evropana značně netradiční. Drtivou většinu, konkrétně celkových 98 % všech obyvatel Egypta tvoří Arabové. Jinak zde ale žije i celá řada dalších menšin. Jmenovat bychom mohli například Berbery, Beduíny a také Beje či Núbijce. Beduínů je nějakých 500 000 a vyznačují se až mnohdy abnormální pohostinností.

Náboženství v Egyptě

Náboženství hraje u obyvatel Egypta významnou roli. Jejich každodenní život je právě náboženstvím neskutečně ovlivněn. Asi kolem 90 % obyvatel se řadí mezi vyznavače sunnitského islámu. Koptské náboženství zastává 7 % lidí. Zbytek je nějakým způsobem rozdělen mezi menšinová náboženství v Egyptě. Jde například o katolíky, Židy a pravoslavné.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Obyvatelé Egypta mnohé návštěvníky překvapí

Obyvatelé Egypta mnohé návštěvníky překvapí

Egypt je bezesporu hodně zajímavou zemí, kterou lze navštívit jak z hlediska krásného moře, tak i z pohledu starobylých památek. Člověk, který putuje do Egypta, může řešit spoustu různých záležitostí, nicméně určitě není od věci zjistit si něco o zdejších obyvatelích, kteří jsou poměrně zajímaví a v…

Obyvatelé na ostrově Phuket

Obyvatelé na ostrově Phuket

Ostrov Phuket je destinací, do níž míří lidé na dovolenou prakticky ze všech částí světa. Pokusme se tedy dát alespoň základní informaci o zdejších obyvatelích. Phuket obývá přibližně 265 000 obyvatel, nicméně tento údaj se mění s počtem turistů. Těch zde za rok dorazí přibližně kolem 1,5 milionu. V…


Za tajemnem do Egypta

Za tajemnem do Egypta

Pokud hledáte zemi, ve které byste prožili nejen dokonalou dovolenou, ale také poznali něco nového a něčemu novému se přiučili, měli byste rozhodně navštívit krásný Egypt.

Chorvatsko 2013 a místní obyvatelé

Chorvatsko 2013 a místní obyvatelé

Skutečnost, že si našinci často vybírají Chorvatsko jako prázdninovou cílovou zemi, jasně mluví o jeho oblíbenosti. Ostatně nemůžeme se ani divit, jelikož právě Chorvatsko disponuje několika základními devízami, kterými se jiné země pochlubit logicky nemohou. V první řadě lze hovořit třeba o tom, že…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!