InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Pořiďte si správnou výbavu na nordic walking!

Pořiďte si správnou výbavu na nordic walking!

27. říjen 2010

Severská chůze, jak zní český název nordic walkingu, se v poslední době začala neskutečně rozvíjet a při procházce přírodou prakticky skoro pokaždé potkáme lidi, kteří jsou vybaveni speciálními holemi určenými právě k tomuto druhu aktivity. Nordic walking je ideální pohybovou aktivitou, která je vhodná prakticky pro každého člověka bez rozdílu pohlaví anebo věku. Nordic walking přišel z Finska a postupně se nejprve rozšířil po Skandinávii. Pak přišel prakticky do celé Evropy a zbytku světa.

Lidský organismus a nordic walking

Jak již bylo řečeno, severské chůzi se může přizpůsobit prakticky jakýkoli organismus kteréhokoli člověka. Každý z nás si může míru a intenzitu nordic walkingu korigovat tak, jak sám potřebuje. Všichni v podstatě známe své maximální hranice. Při ostřejším tempu může bez problémů tepová frekvence konkrétního člověka stoupnout až o 40 procent. Při severské chůzi se na celkovém pohybu podílí hned 600 různých svalových partií. Tento počet svalů činí celkem 90 procent všeho svalstva v lidském těle. Spousta lidí není schopna dodržovat základy zdravého životního stylu a nordic walking nabízí jistou alternativu.

Technické parametry nordic walkingu

Základní technické parametry u nordic walkingu se vztahují zejména k samotným holím. Ty tvoří prakticky základ tohoto typu chůze. Hodně důležité je pochopitelně hlavně nastavení výšky samotných holí. Koeficient dobrého nastavení holí se vypočítá vynásobením výšky těla koeficientem 0,66. Pokud bychom ale měli mluvit laickým jazykem, tak by výška samotných holí měla být taková, že hole nordic walking budou ve stejné výšce jako pupek. Technika závisí na biometrických vlastnostech člověka. Ideální je prohlédnout si speciální stránky věnované tomuto druhu aktivity.

Vybavení na nordic walking a jeho koupě

Nakoupení kvalitního vybavení na nordic walking spočívá v tom, že si člověk zakoupí dobré hole v nějakém obchodě se sportovními potřebami anebo na internetu. Ideální jsou hole, které jsou do značné míry teleskopické. Je možné je tak mnohem lépe uskladnit třeba do batohu. Volte tedy obchod s minimálním počtem 10 druhů holí. Pokud jedete na dovolenou na last minute a nestihnete hole sbalit, nezoufejte, jelikož je možné hole koupit prakticky všude. Hodně dobrý je sytém odpružení antishock, jenž tlumí vibrace při chůzi. Zapomenout nelze ani na pohodlnost skládání holí. Pohodlná by měla být i rukojeť.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Dovolená autem vyžaduje nejen cestovní pojištění. Pořiďte si asistenční kartu!

Dovolená autem vyžaduje nejen cestovní pojištění. Pořiďte si asistenční kartu!

Jestliže se rozhodnete vyjet na dovolenou autem, tak rozhodně nepodceňujte cestovní pojištění! Je to právě cestování vlastním autem, které může přinést velmi nepříjemné chvilky. Obzvláště pokud zaviníte nějakou nepříjemnou dopravní nehodu, peníze, které vložíte do cestovního pojištění, se vám několi…

Navštívili jste už Lázně Darkov?

Navštívili jste už Lázně Darkov?

Jestliže nemáte příliš mnoho finančních prostředků na to, abyste mohli cestovat někam do zahraničí za pohodovými ozdravnými pobyty, tak určitě není od věci využít některých zajímavých českých a moravských lázní. Ty mohou přinést naprosto perfektní a pohodové chvíle spojené s léčením některých neduhů…


Levné letenky pro cestování po celém světě

Levné letenky pro cestování po celém světě

Plánujete cestu letadlem a nevíte, jestli na to budete mít dostatek financí? Potom se podívejte na vynikající webové stránky „Letuška“, které se přímo tímto problémem zabývají.

Ničím nerušené koupání v letovisku Antalya

Ničím nerušené koupání v letovisku Antalya

Dovolená v Turecku je pověstná především nádherným koupáním. Chcete-li si opravdu užívat ničím nerušeného pobytu v Turecku, pak stojí zato zvolit jedno z nejznámějších letovisek, jímž je Antalya. Jedná se o nejnavštěvovanější letovisko, které ale dokáže nabídnout skvělou,klidnou a hlavně příjemnou d…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

eo9k1VgaQP

neděle, 7. srpen 2016
16:00


posted by: eo9k1VgaQP (b01yj7ky(a)outlook.com) [Odpovědět]