InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Dovolená autem vyžaduje nejen cestovní pojištění. Pořiďte si asistenční kartu!

Dovolená autem vyžaduje nejen cestovní pojištění. Pořiďte si asistenční kartu!

6. červenec 2010

Jestliže se rozhodnete vyjet na dovolenou autem, tak rozhodně nepodceňujte cestovní pojištění! Je to právě cestování vlastním autem, které může přinést velmi nepříjemné chvilky. Obzvláště pokud zaviníte nějakou nepříjemnou dopravní nehodu, peníze, které vložíte do cestovního pojištění, se vám několikanásobně vrátí! Když už jste plně rozhodnutí, že vyjedete někam za hranice, tak si kromě klasického povinného ručení, které musí mít uzavřen každý řidič i pro provoz po České republice, uzavřete ještě další důležité druhy pojištění!

Reklama

Co všechno zahrnuje cestovní pojištění?

Když uzavíráte cestovní pojištění, měli byste vědět, co všechno balíček tohoto pojištění obsahuje! Základní cestovní pojištění zahrnuje hlavně situace, kdy se turistům v zahraničí přihodí nějaký nepříjemný úraz. Pokud se tak stane, jsou z cestovního pojištění placeny léčebné výlohy, jež jsou spjaty s uzdravením se pacienta.

Hrazeny jsou většinou výlohy na potřebné léky, dále také výlohy spojené s pobytem pacienta v nemocnici a tak dále. Některé pojišťovny také mohou hradit přivolání osoby blízké, tedy opatrovníka k člověku, kterému se stal nějaký úraz anebo nějaká újma na zdraví. Cestovní pojištění lze ale také ještě rozšířit i o další služby. Ideální je však uzavřít i další pojištění zvlášť.

Povinné ručení jako nutnost při cestování automobilem!

Pokud člověk cestuje automobilem v podstatě kdekoli, musí mít sjednané platné povinné ručení. Pokud tomu tak není, jeho vůz není způsobilý provozu a když jej člověk vezme na silnici, riskuje tím obrovskou pokutu. Před cestou do zahraničí je třeba si ověřit, jestli povinné ručení platí v daném státu, kam máte momentálně namířeno!

Povinné ručení platí dle zelené karty. Právě na ní je soupis všech zemí, na které se platnost povinného ručení vztahuje. Velmi důležité je uvědomit si, že v případě nehody, kterou zaviní někdo jiný, půjde zaplacení škody z jeho pojistky. V případě, že zaviníte nehodu vy, je stoprocentní, že škoda na cizím vozidle bude splacena právě z vaší pojistky. Při nepojištění vozu byste museli platit obrovské sumy peněz. Škodu na vašem autě vám však nikdo nezaplatí, pokud nemáte uzavřeno havarijní pojištění!

Asistenční karta vše řeší za Vás!

Pokud se Vám na dovolené něco přihodí, řešením je asistenční karta. Díky ní získáte okamžitou pomoc při jakýchkoli problémech a nebudete tak mít zkaženou celou dovolenou.

Co všechno se vám může přihodit?

asistenční
karta

  • náhlé poruchy
  • dopravní nehody
  • nedostatku pohonných hmot
  • poškození pneu
  • vybití baterie
  • poškození třetí osobou
  • jakýchkoli jiných technických problémů

Havarijní pojištění není povinné, ale je přinejmenším žádoucí!

Při provozu vozidla v zahraničí je ideální uzavřít si havarijní pojištění. Právě to umožní předcházení velmi nepříjemných rizik, která jsou spojena s provozem motorového vozidla na zahraničních komunikacích. Nač se tedy ještě havarijní pojištění

v zahraničí kromě samotného způsobení nehody také vztahuje? V první řadě se jedná o různé živelné nehody. Nepříjemné jsou hlavně povodně a požáry. Zapomenout ovšem nelze ani na vykradení vašeho vozu anebo popřípadě neoprávněné užívání vozidla!

Srovnání cestovního pojištění najdete na www.cestpojisteni.cz


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění již od 17 Kč na den

ČSOB Pojišťovna nabízí cestovní pojištění již od 17 Kč na den

Lidé, kteří rádi cestují po světě, dobře vědí, že před tím, než odjedou, je vždy důležité sjednat si cestovní pojištění, které v případě potřeby pokrývá náklady, jež vzniknou nenadálou událostí, kdy se například budete muset v zahraničí vypravit k lékaři.

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Hodláte-li se v nejbližší době vydat na cesty do zahraničí či třeba jen na dovolenou v rámci české republiky, v žádném případě si nezapomeňte sjednat pojištění na cesty. Jen díky němu máte jistotu, že nebudete muset krýt ze svých peněz všechny výdaje, které bude potřeba uhradit v případě, že se Vám …


Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Cestovní pojištění se nejen v posledních letech stává naprosto nezbytnou součástí každé z cest do zahraničí! Dovolená bez cestovního pojištění je poměrně riskantním podnikem, jelikož člověk nikdy neví, co se mu může při jeho pobytu jak v tuzemsku, tak i v zahraničí stát! V případě, že si cestovatel …

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestování do zahraničí se v posledních letech stalo pro mnoho lidí prakticky každoroční realitou. Mnohdy často jezdíme do zahraničí i častěji. Málo z nás si ovšem uvědomuje tu skutečnost, že při jakékoli cestě mimo území České republiky určitě není na škodu se připojistit. Cestovní pojištění je jasn…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

k0qdRHn0

středa, 23. červenec 2014
18:27

Pozor, me1 to pĹ™es 96 minut !!! nicme9nÄ› jsem to zkousnul ve dvou ÄŤe1stech s kre1tkou pĹ™este1vkou vycenhe1m kritiku a budu veskrze pozitivned (TM by Ĺ™ekl konstruktivned) co mne zaujalo?(1) napojened na vfdznamne9 osobnosti, ktere9 uĹľ nejsou mezi ne1mi: sestudovat vše o nich a co napsali, vydat se po jejich stope1ch, proĹľedt podobne9 situace;(2) v zapomenute9m mÄ›stÄ› (nÄ›kde na hranicedch Sfdrie): existujed lide9, co neste1rnou nebo ste1rnou velmi pomalu (bod pro Marii88);(3) intuice ne1m napoved: o ÄŤem mluvit a o ÄŤem ne, s kfdm se bavit a komu se vyhnout;(4) Stanislav Motl inklinuje pĹ™i sve9m be1de1ned ke staršedm lidem, protoĹľe mu majed co de1t (mednÄ›no nehmotnÄ›);(5) badatelske1 pre1ce v archivu / knihovnÄ› / atd. vyĹľaduje:V vzdÄ›le1ned, A analfdzu, E empatii;(6) ÄŤlovÄ›k (a tuplem ne v ÄŚR) nesmed ÄŤekat na uzne1ned (alespoĹ? ne bÄ›hem sve9ho Ĺľivota) nicme9nÄ› by za sebou mÄ›l zanechat stopu (mednÄ›no zĹ™ejmÄ› pozitivned nebo konstruktivned).


posted by: k0qdRHn0 (83z44dnonn(a)outlook.com) [Odpovědět]

y1B3frtVsW

sobota, 14. květen 2016
13:38

woah hij past echt goed bij jou! suocrepol! het liefst koop ik em zelf, maar voor mij te duur. dus nu moet jij em kopen (a)


posted by: y1B3frtVsW (cp8kkvx1ig(a)outlook.com) [Odpovědět]