InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk
Přestavby na elektrokolo jsou hitem letošního roku: Proč se vyplatí investovat do e-kola?

Přestavby na elektrokolo jsou hitem letošního roku: Proč se vyplatí investovat do e-kola?

27. květen 2016

Také si říkáte, jak je možné, že když jedete na horách do kopce, předjíždí vás tolik dalších cyklistů? Možná to bude tím, že si svůj bicykl nechali předělat na elektrokolo. Díky tomu nemají s výšlapy v náročných terénech žádné potíže.

U elektrokola přestavby nejsou nijak zvlášť náročnou záležitostí, odborníci přeměnu klasického kola provedou za pár desítek minut. V obchodech a eshopech jsou už také běžně k dostání hotová, přímo výrobcem vytvořená e-kola, která jsou na první pohled k nerozeznání od klasických variant kol. Možná i právě z tohoto důvodu se stala doslova hitem posledních měsíců. Pořizují si je lidé všech věkových kategorií – od juniorů až po starší lidi, kteří již nemají takovou fyzičku jako v mládí.

Bez námahy i do nejtěžších kopců

Jedna z velkých výhod spočívá v usnadnění jízdy. Díky elektrokolu se dá zlepšovat fyzička, zároveň se ale nemusíte vydávat ze všech sil. Přídavný motor vám jednoduše pomáhá se šlapáním. Elektrokolo si ale rozhodně nepředstavujte tak, že by za vás motůrek odvedl celou práci. Je potřeba neustále šlapat, jen do toho nemusíte vkládat tolik energie jako při šlapání do pedálů u klasického kola.

E-kolo není nákladné na provoz

Elektrokolo je ekonomické. Odborníci spočítali, že vás jedno dobití baterie vyjde maximálně na nějaké 4 Kč, přičemž na jedno nabití se dá dojet i více než 50 kilometrů. Jde tak o zcela nevýznamné náklady. Ani samotná přestavba na elektrokolo není nijak drahá.

Vybila se baterie? Žádný problém

Mnozí skeptici si myslí, že když dojde k vybití baterie, je kolo dočasně nepoužitelné. To je samozřejmě velký omyl, je můžete klidně dál, v tu chvíli jen máte klasické kolo a čeká vás náročnější šlapání v obtížných terénech. Stačí ale dobít a motůrek lze znovu využívat.

Elektrokola nejsou nijak hlučná, moderní verze motůrků pracují s minimální hlučností, takže vás během jízdy v žádném případě neobtěžují.

E-kola jsou ideální pro delší cyklovýlety, dají se ale pořídit i městské varianty, které využijí například senioři či lidé, kteří nemají tak pohyblivé a silné nohy. Uvidíte, že vám ekolo rychle sedne a po pár vyjížďkách na něj nedáte dopustit.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Solné jeskyně jsou moderním hitem v jakémkoli ročním období!

Solné jeskyně jsou moderním hitem v jakémkoli ročním období!

Dnešní doba je nakloněna regeneraci různých orgánů lidského těla a vybírat si lidé mohou z rozličných terapií a wellness aktivit. Velmi dobrou formou regenerační aktivity je zcela jistě také haloterapie. tento termín pochází z řečtiny. Slovo halos je překládáno do češtiny jako sůl a slovo terapie ne…

Kvalitní cestovní pojištění na hory se stoprocentně vyplatí!

Kvalitní cestovní pojištění na hory se stoprocentně vyplatí!

Za kvalitním lyžováním a jinými zimními radovánkami vyjíždí stále větší množství lidí. Nejen tuzemské hory, ale také Alpy a jiná evropská i světová pohoří lákají svými vrcholky a zasněženými pláněmi. První záležitostí, na kterou bychom měli myslet při cestování do horských středisek je zcela jistě b…


Proč na podzim 2011 právě do Egypta?

Proč na podzim 2011 právě do Egypta?

Celoroční dovolenou určitě nenabídne každá země a je nutné říct, že Egypt bezesporu patří mezi ty, které jsou z hlediska cestovního ruchu využívány prakticky počas celého roku. Je úplně jedno, kdy do některých částí Egypta vyrazíte, jelikož dovolené si tu můžete užívat opravdu velmi luxusní. Budeme-…

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Proč je dobré před dovolenou uzavřít cestovní pojištění

Hodláte-li se v nejbližší době vydat na cesty do zahraničí či třeba jen na dovolenou v rámci české republiky, v žádném případě si nezapomeňte sjednat pojištění na cesty. Jen díky němu máte jistotu, že nebudete muset krýt ze svých peněz všechny výdaje, které bude potřeba uhradit v případě, že se Vám …[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!