InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Specifika cestování se psem po Evropě

Specifika cestování se psem po Evropě

13. srpen 2012

Dovolená nejen k létu jistě patří a mnohé domácnosti disponují nějakým domácím zvířetem, které je zapotřebí nechat pohlídat anebo…. jej vzít s sebou. první případ je logicky mnohem jednodušší, jelikož zvíře pohlídá spolehlivá osoba, která bude myslet na jeho potřeby a dle svých možností je maximálně plnit. Určitě ovšem existuje spousta možností vzít své vlastní zvíře s sebou do konkrétních lokalit, které mu to umožňují. Soustřeďme se na informace, které se týkají cestování se psy po Evropě i mimo ni. Různých náležitostí, které má člověk splnit, je celá řada a není radno je opomíjet.

Reklama

Cestování se psem v rámci EU

V Evropské unii je zapotřebí dát pozor na několik zemí, které mimo jiné vyžadují hlavně potvrzení od některé akreditované laboratoře EU o tom, že byl pes naočkován vakcínou proti vzteklině. Jde hlavně o Maltu, Švédsko, ale také o Velkou Británii anebo severní Irsko. Nutné je mít toto potvrzení alespoň 6 měsíců před cestou do některé z níže jmenovaných zemí. Jinak třeba Švédsko požaduje také vyšetření hladiny protilátek v krvi zvířete, které není starší než 365 dní po očkování proti vzteklině.

Zvláštnosti při cestování se psem

U mnohých zemí existují různé zvyklosti týkající se psů. Jestliže vybereme třeba Chorvatsko, které je častým cílem českých turistů, tak zjistíme, že tady je zapotřebí nejen potvrzení a užití vakcíny proti vzteklině, ale také mimo jiné potvrzení o identifikaci zvířete. Jestliže máte mladého psa, musíte jej naočkovat nejméně 6 měsíců před vstupem do Chorvatska. Toto potvrzení o identifikaci zvířete má podobu tetování. Jinak také do Chorvatska nemohou některá plemena, která chybí v registru Mezinárodního kinologického svazu. Jde třeba o pitbula a další.

Psí pas a jeho specifika

Pro malá zvířata většinou bohatě stačí takzvaný psí pas. Ten vystavuje na požádání prakticky zvěrolékař. Abychom pas dostali, musí být pes identifikován, to znamená tetován anebo očipován prostřednictvím elektronického čipu. Jinak musí být pes očkovaný proti vzteklině, a to nejdříve po třetím měsíci věku.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Levné poznávací zájezdy po celé Evropě

Levné poznávací zájezdy po celé Evropě

Mladí lidé si většinou představují dovolenou jinak než jejich rodiče. Žádné polehávání u moře a pouhé cachtání se ve vodě. Aktivní dovolená plná turistiky a poznávání cizích zemí je mnohem lákavější. Pokud se rozhodujete, kam letos vyrazit na dovolenou, pak stojí za to navštívit internetové stránky…

Skvělé slevy na cestování neustále lákají!

Skvělé slevy na cestování neustále lákají!

Cestování je v současné době v plném proudu, jelikož prázdniny ještě zdaleka nekončí. Mnozí z nás si již našli přímo lokality, kam by chtěli vyrazit, nicméně spousta lidí ještě stále váhá a současně hledá možnosti jak nakoupit velmi kvalitní a zároveň levný pobyt. Kombinace kvality a dobré ceny je p…


Levné letenky pro cestování po celém světě

Levné letenky pro cestování po celém světě

Plánujete cestu letadlem a nevíte, jestli na to budete mít dostatek financí? Potom se podívejte na vynikající webové stránky „Letuška“, které se přímo tímto problémem zabývají.

Dovolená Madeira nabízí zajímavé ubytování a výborné možnosti cestování

Dovolená Madeira nabízí zajímavé ubytování a výborné možnosti cestování

Portugalské souostroví Madeira je skvělou destinací, která nabízí prakticky všechno, co je možné od moderní dovolené u mořských břehů očekávat. Madeira se nachází v Atlantském oceánu zhruba nějakých 980 kilometrů od Lisabonu. Blíže je to z tohoto souostroví do Afriky, kdy lze břehů černého kontinent…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!