InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Palma de Mallorca, návštěva stojí za to

Palma de Mallorca, návštěva stojí za to

24. srpen 2010

Hlavní město ostrova Mallorca láká každým rokem spousty turistů stejně jako celé Kanárské ostrovy. Možná se to nezdá, ale dovolené strávené na Malorce je v podstatě jakousi exotikou za slušný finanční obnos! Když si vezmeme pouhé cestování na tento ostrov, tak to nám zabere mnohem méně času, než kdybychom letěli třeba na Mauritius! Hlavní město ostrova Mallorca láká mnohými krásnými lokalitami, z nichž několik vybíráme! Věřte tomu, že se zde určitě nudit nebudete!

Reklama

Palma se představuje…

Říká se, že Palma de Mallorca je městem přeplněným kontrasty. Když se člověk na své dovolené podívá kolem sebe, tak zjistí, že tomu tak skutečně je. Krásné starobylé domy řazené mezi památky se pravidelně střídají s moderními budovami, které ale rozhodně nepůsobí jako pěst na oko. Jednou hlavních dominant celého města je masivní katedrála Gothic Cathedral. Tu by jistě žádný turista neměl při návštěvě této metropole vynechat. Její stavba počala již ve 13. století, konkrétně v roce 1229. Zasloužil se o to král Jaum I. Ve staré čtvrti lze najít také kostely, které dříve sloužily jako synagogy. Právě Jaum I. se zasloužil o to, že většina chrámů dnes slouží křesťanům.

Trhy a obchody

Palma de Mallorca stejně jako většina metropolí nabízí své vlastní trhy a typické obchůdky. Pokud si chce člověk nakoupit a pomalu nasávat atmosféru tohoto města, je ideální se vydat na jeho obhlídku již brzy ráno. Dobré je to stihnout do 11. hodiny ranní, kdy se ve městě ještě netvoří žádné zácpy lidí. Pokud vás unaví nakupování a procházky městem, je dobré se zastavit někam na jídlo. Jako místo, kde lze najít nejeden velmi dobrý podnik, se jeví třeba Calle Apuntadores. Tato dlouhá ulice je doslova vyhlášenou jak skvělými restauracemi nabízejícími místní pokrmy i jídla světové kuchyně, tak mnoha bary.

Pár rad závěrem

Jestliže se vydáte na Malorku na last minute, tak se určitě nezapomeňte připojistit. Problém zde občas bývá s kapesními zloději, kteří se v hlavním městě vyskytují ve větším množství. Jinak je třeba si dát pozor při parkování, jelikož zdejší policisté rozdávají hodně často pokuty za nesprávné parkování. Ze zlodějů jsou nepříjemné hlavně ženy karafiáty, které se často nerozpakují sáhnout pro cizí peněženku!


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Návštěva zimních Alp

Návštěva zimních Alp

Zima je skvělým obdobím, které se rozhodně nemusí trávit pouze u kamen. Je nutné konstatovat, že hlavně možnosti zimních sportů jsou vynikající. Zimní období často přímo svádí k návštěvě některých světoznámých třeba zahraničních zimních středisek.

Paklené ostrovy stojí zato navštívit

Paklené ostrovy stojí zato navštívit

Chorvatsko je krásnou zemí, která má svým návštěvníkům určitě co nabídnout. Každým rokem zde vyráží obrovské množství obyvatel České republiky za poznáním krás této země. Jestliže nechcete trávit čas v mnohdy poměrně rušných letoviscích, pak stojí zato navštívit Paklené ostrovy, které mohou bezespor…


Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Určitě stojí zato srovnat zdarma cestovní pojištění!

Cestovní pojištění se nejen v posledních letech stává naprosto nezbytnou součástí každé z cest do zahraničí! Dovolená bez cestovního pojištění je poměrně riskantním podnikem, jelikož člověk nikdy neví, co se mu může při jeho pobytu jak v tuzemsku, tak i v zahraničí stát! V případě, že si cestovatel …

Navštívit dětský Ski & Fun park Svatý Petr stojí zato

Navštívit dětský Ski & Fun park Svatý Petr stojí zato

Pravděpodobně nejznámějším zimním areálem ve Špindlerově Mlýně je zcela jistě Svatý Petr. V podstatě každým rokem se zde děje spousta zajímavých akcí věnovaných jak dětem, tak i dospělým. V areálu v průběhu sezony funguje celkem 5 lyžařských vleků a také tři lanové dráhy. Ski areál ve Svatém Petru j…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!