InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Národný park Malá Fatra: Príjemná dovolenka v lete aj v zime

Národný park Malá Fatra: Príjemná dovolenka v lete aj v zime

19. srpen 2015

Zažite peknú letnú alebo zimnú dovolenku v jednom z najkrajších kútov Slovenska. Malá Fatra sa nachádza na severe Slovenska a okrem krásnej prírody ponúka veľa zaujímavých tipov na výlety a veľa atrakcií. Dovolenka na Slovensku v Malej Fatre tak môže byť veľmi pestrá a zaujímavá. Jedným z centier turistického ruchu v tejto oblasti je štýlová obec Terchová. Táto obec je známa predovšetkým ako rodisko slovenského národného hrdinu Juraja Jánošíka. V poslednej dobe je však známa aj ako obľúbená dovolenková destinácia medzi milovníkmi letných a zimných športov i rodinami s deťmi.

Reklama

Malá Fatra

V letnej sezóne si v Malej Fatre užijete hlavne turistiku. Nájdete tu jedny z najkrajších turistických trás na Slovensku. Turistická trasa v Jánošíkových dierach vedie skalnými úžinami po rebríkoch a stupačkách. Zaujímavé sú aj turistické trasy Jánošíkovým chodníkom alebo na Veľký Rozsutec. Sedačkovou lanovkou sa môžete vyviezť na hrebeň Malej Fatry. Okúpať sa môžete v niektorom z aquaparkov v okolí. Navštíviť môžete aj kúpele Rajecké Teplice. Rodiny s deťmi ocenia viaceré mini ZOO v okolí, alebo atrakcie pre deti – ako napríklad lanový park, zjazd na kolobežkách, splav na pltiach alebo jazdu na koňoch.

V zimnej sezóne si tu užijete viac ako 14 km zjazdoviek v lyžiarskom stredisku Vrátna. Okrem toho tu sú bežkárske trate, zjazdové trate na free ride a trasy vhodné pre skialpinistov. Taktiež tu nájdete chodníky vhodné pre zimnú turistiku. Potešiť vás môžu aj ďalšie zimné atrakcie ako napríklad snežnicový pochod alebo lavínový program.

Lyžovanie vo Vrátne

Práve v Terchovej nájdete chaty na prenájom Uhorčík, Ilčík a Rajnoha. Tieto trojhviezdičkové chaty sú vhodné ako pre rodiny s deťmi tak aj pre väčšie skupiny. V chate sa nachádza wellness centrum, pri každej chate je detské ihrisko, rekreačný priestor s veľkou záhradou, altánok na grilovanie alebo varenie gulášu.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Velká Fatra se řadí mezi velmi přitažlivé národní parky!

Velká Fatra se řadí mezi velmi přitažlivé národní parky!

Nejen milovníci přírody by určitě neměli vynechat návštěvu slovenského národního parku Velká Fatra. Ten se pokrývá plochu skoro celého území stejnojmenného slovenského pohoří. To spadá pod Vnější Karpaty. Z pohledu krajů náleží národní park Velká Fatra Žilinskému kraji, přičemž svým severním cípem z…

Příjemná dovolená v Chorvatsku s Adrialand

Příjemná dovolená v Chorvatsku s Adrialand

Chorvatsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí, která je pro letní dovolenou jako stvořená. Krásné čisté moře a příjemné pláže lákají stále více turistů ke strávení své letní dovolené právě v této zemi. Když se již rozhodnete třeba právě pro Chorvatsko, pak není od věci specializovat se na cestovní…


Vyjeďte si v létě na dovolenou ve dvou

Vyjeďte si v létě na dovolenou ve dvou

Manželství je bezesporu posvátný svazek a lidé by si jej měli vážit. To se bohužel poslední dobou příliš neděje, a tak nezbývá než konstatovat, že je třeba pro jeho zachování něco udělat.

Na dovolenou do Číny vyrazte v zimě

Na dovolenou do Číny vyrazte v zimě

Chcete-li zažít pozoruhodnou dovolenou plnou krásných tradičních i méně tradičních míst, vyberte si Čínu. Jedná se sice o vcelku vzdálenou zemi, nicméně letadlem se sem dostanete za pouhých 11 hodin. Pokud se momentálně rozhodujete pro cestu do této asijské země, určitě byste měli vědět, kdy je nejl…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!