InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Vydejte se do Rimini!

Vydejte se do Rimini!

10. květen 2013

Hledáte-li nějaké historické a zároveň i moderní letovisko, které není příliš vzdáleno České republice, pak se nabízí třeba italské Rimini. Tento krásný přímořský přístav leží v kraji Emiglia Romagna. Jde o oblast jihovýchodu Pádské nížiny okolo dvou větších řek Marechie a Ausy. Jde o vcelku zalidněnou oblast, což dokladuje i počet obyvatel, který je stanoven na nějakých 140 000 lidí. Zaměřme se tedy na tuto oblast mnohem podrobněji a poukažme si na základní místa, která právě tady stojí za návštěvu. Je jich pochopitelně několik. Rimini není pouhým jedním městem, ale souborem míst, která jistě stojí za návštěvu.

Reklama

Na co nejvíce láká Rimini?

Oblast Rimini láká nejvíce na krásné a čisté pláže. Bezmála 20 kilometrů pláží jasně hovoří o tom, že last minute anebo klasická dovolená právě tady může být velmi příjemně strávená. Jinak si tady ale přijdou na své i vyznavači poněkud rušnější dovolené vyznačující se dlouhými večery. Noční podniky, diskotéky a další alternativy zábavy jsou tady prakticky nekonečné a mnohdy se zábava může protáhnout až dlouho do nočních hodin.

Památky a hluboká historie Rimini

Pamětihodností je v oblasti Rimini k nalezení obrovská spousta. Prvními obyvateli nejen této, ale i mnohých přilehlých oblastí současné Itálie se stali vzdělaní Etruskové. Po nich přišli samotní Římané, kteří zde měli kolonii zvanou Ariminium. Za císaře Augusta tady vznikla slavná Augustova brána, na kterou se jezdí dívat turisté prakticky z celého současného světa. Vede k ní cesta Via principalis.

Via principalis

Historická cesta via principalis, která má svůj původ právě ve starověku. Právě na ní je postaven také Tiberiův most. K jeho stavbě došlo v 1. století již našeho letopočtu. Za zmínku stojí i budova místní radnice, která je taktéž historická a vypadá zajímavě. Kostel sv. Jana Evangelisty a kostel San Giovanni Battista mohou také nalákat, a to nejenom věřící.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Na ubytování a počasí Rimini o prázdninách určitě naláká

Na ubytování a počasí Rimini o prázdninách určitě naláká

Itálie je jednou z nejfrekventovanějších výletních zemí, do kterých míří velké množství turistů. Prakticky hned do několika oblastí této země proudí davy turistů, kteří chtějí jednak obdivovat historickou krásu měst a vesniček anebo třeba hlavního města Říma a jednak se slunit u mořských břehů, kter…

Dovolená na vodě v Čechách, poznejte krásu českých řek

Dovolená na vodě v Čechách, poznejte krásu českých řek

Řeka Otava, která měří 111,7 km a má povodí o ploše 3840 km2, je jednou z nejoblíbenějších řek u českých vodáků. Pokud se na ni vydáte, můžete po cestě navštívit i některé z měst, kterými tato řeka protéká – např. Písek, Strakonice, Sušice nebo Horažďovice. Pokud Vás ale města nelákají a dáváte před…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!