InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Nejoblíbenější pláže na ostrově Tenerife

Nejoblíbenější pláže na ostrově Tenerife

18. leden 2015

Ostrov Tenerife patří mezi nejoblíbenější ze všech Kanárských ostrovů. Dovolená zde je určitě velmi rozmanitá, o čemž svědčí jak nejvyšší hora Španělska Pico del Teide s nadmořskou výškou 3479 metrů nad mořem, tak i krásné pláže nacházející se v blízkosti této sopečné hory. Tenerife bývá mnohdy označováno za mikrokontinent. Nachází se tady totiž z pohledu členitosti povrchu prakticky všechno. Na Tenerife se ale většinou jezdí za sluníčkem a za odpočinkem na nádherných plážích. Soustřeďme se tedy na ty nejoblíbenější.

Playa de las Americas

Pláže na Tenerife jsou opravdu skvostné. Ostatně celé Kanárské ostrovy nabízejí skutečně nádherné pláže pokryté tmavým pískem. Některé pláže disponují i pískem světlým, který je dovážen ze Sahary. Typická je v tomto ohledu například Playa de las Americas. Pláže okolo tohoto letoviska jsou určeny pro všechny generace, jelikož se do moře svažují poměrně pomalu. Hrát si na nich mohou tedy klidně i opravdu malé děti. Nachází se tady celkem šest pláží, jež jsou kompletně vulkanického původu. Tři disponují okem černým a tři světlým. Všechny pláže spojuje dlouhá promenáda vedoucí okolo pobřeží.

Pláže v Los Gigantes

Jedním z pozoruhodných míst, které ostrov Tenerife nabízí, je letovisko Los Gigantes. To je pojmenováno po typických útesech, které se tady nacházejí. Krásná pláž pokrytá černým pískem e k dispozici nedaleko zdejšího přístavu. Jestliže si chcete užívat nejčistějšího prostředí a skutečně průzračné vody, pak je vhodnou volbou pláž Playa de la Arena. Ta se nachází jižním směrem od Los Gigantes a vyznačuje se modrou vlajkou.

Pláže u El Médano nejen pro sportovce

Jednou z nejkrásnějších pláží na Tenerife je pláž v letovisku El Médano. Jedná se o největší přírodní pláž na ostrově. Pokrytá je bílým pískem a doslova vábí k trávení volného času jak poleháváním u vody, tak i třeba stavěním hradů či jiných budov z písku. Zapomenout nelze ani na skvělé možnosti vodních sportů. Nejpopulárnější je windsurfing,kterého si třeba na Lanzarote v bezvěří příliš neužijete.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Nejkrásnější pláže na ostrově Rhodos

Nejkrásnější pláže na ostrově Rhodos

Chcete-li navštívit opravdu krásný ostrov s mnoha čistými plážemi a kompletním servisem, pak se vyplatí zajet si na Rhodos. Tento řecký ostrov dokáže nabídnout opravdu příjemné prostředí, které se vyznačuje skvělým počasím a spoustou možností trávení volného času. Pokud pláže na Rhodu neznáte, určit…

Last minute Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Last minute  Kanárské ostrovy: Navštivte ostrov Tenerife

Kanárské ostrovy patří mezi oblíbené místo, kde tráví svoji letní dovolenou velké množství turistů. Ročně sem míří také tisíce Čechů. Hodláte i vy navštívit některý z ostrovů na Kanárech? Dovolenou si můžete užít levně, pokud zvolíte Kanárské ostrovy last minute a vyrazíte například na Tenerife.


Pláže a krásná místa ostrova Naxos

Pláže a krásná místa ostrova Naxos

Chcete-li si třeba o letošních prázdninách odpočinout na některém z ostrovů, pak máte jedinečnou šanci najít útočiště například na ostrově Naxos. Jedná se o největší ostrov ležící v souostroví Kyklady. Leží v podstatě v srdci Egejského moře a chlubí se jednak obrovskou zelenou plochou a jednak i nej…

Chorvatsko pláže pro milovníky adrenalinu

Chorvatsko pláže pro milovníky adrenalinu

Jestliže se řadíte mezi ty, kteří nemohou snést dovolenou pouze na pláži, ale potřebují skutečné napětí a adrenalin, pak máte pochopitelně spousty možností, jak svůj čas takto trávit. Zajímavou alternativou je třeba i dovolená u moře v Chorvatsku, ale s dostatečným množství adrenalinem nabitých akti…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!