InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál




verze pro tisk
Dovolená v Chorvatsku: oblíbená letoviska

Dovolená v Chorvatsku: oblíbená letoviska

8. únor 2013

Chorvatsko již dlouhá léta patří mezi země, které s oblibou navštěvují čeští a slovenští turisté o dovolených. Dovolená v Chorvatsku je žádaná z mnoha důvodů. Především našince láká blízkost země, do Chorvatska se dá dojet autem během relativně krátké doby. Letecky pak cesta do turistických středisek Chorvatska zabere jen kolem hodiny a půl. Bez potíží se k Jaderskému moři dostanete také autokarem. Chorvatsko je navíc zemí, kde šla během posledních patnácti let hodně nahoru kvalita služeb, návštěvníci oceňují také příjemné prostředí, milé lidi a minimální jazykovou bariéru. V Chorvatsku je poměrně velký počet turistických letovisek, pro lepší představu uvedu ty nejvýznamnější.

Krk

Krk je malebným ostrovem, který nabízí přímo ideální podmínky pro letní dovolenou. Slunné počasí, vysoké teploty, prostorné pláže, historické památky - to vše naleznete na ostrově Krk. Dovolená na ostrově Krk je výtečnou variantou pro páry i rodiny s dětmi.

Umag

Velmi lákavým letoviskem v Chorvatsku je také Umag. Umagská riviéra, jak je tato oblast v severní části země od Savudrije do Novigradu nazývána, dokáže překvapit svou nádhernou scenérií a přírodou. Právě to je jeden z hlavních důvodů, proč sem míří velké procento turistů. Zdejší hotely a apartmány ( kupříkladu Apartmány Sol Stella Maris) jsou špičkově vybaveny a dokáží skvěle pohostit i náročnější klientelu.

Poreč

Poreč je největším letoviskem na Istrii. Je vyhledávaným střediskem zejména u lidí, kteří až tak nemusejí příliš vysoké teploty. Zdejší klima je oproti zbytku Jaderského pobřeží velmi mírné. Poreč nabízí také největší počet ubytovacích kapacit na celém pobřeží. Turisticky je atraktivní také z hlediska kulturních památek. Ne náhodou je Poreč, respektive její Eufraziova bazilika zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Pula

Milovníci historických památek míří také do Puly, dalšího z významných středisek , které Chorvatsko nabízí. Najdete zde známý římský Amfiteátr, který pochází z 1. Století a je jedním z nejdochovalejších v celé Evropě. Z dalších zajímavých památek lze vyzdvihnout kupříkladu Herkulovu bránu, Dvojitou bránu či Augustův chrám.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Příjemná dovolená v Chorvatsku s Adrialand

Příjemná dovolená v Chorvatsku s Adrialand

Chorvatsko je jednou z nejvyhledávanějších zemí, která je pro letní dovolenou jako stvořená. Krásné čisté moře a příjemné pláže lákají stále více turistů ke strávení své letní dovolené právě v této zemi. Když se již rozhodnete třeba právě pro Chorvatsko, pak není od věci specializovat se na cestovní…

Dovolená v Chorvatsku s CK Adrialand

Dovolená v Chorvatsku s CK Adrialand

Přemýšlíte o letní dovolené u moře? A už jste se rozhodli kam a s jakou cestovní kanceláří? Pokud ne, potom se podívejte na webové stránky Cestovní kanceláře Adrialand a nechte se pozvat na kouzelnou dovolenou třeba do Chorvatska.


Dovolená u moře v Chorvatsku, to je tradice a kvalita…

Dovolená u moře v Chorvatsku, to je tradice a kvalita…

Stát ležící na hranicích mezi střední a jihovýchodní Evropou si turisté nejen z české republiky velmi oblíbili a stal se jedním z nejnavštěvovanějších. Ano, řeč je o Chorvatsku. Právě tento stát umí nalákat hned několika různými magnety. V roce 2010 Chorvatsko stejně jako v letech minulých nabízí kr…

Dovolená Tunisko ve znamení letoviska Monastir

Dovolená Tunisko ve znamení letoviska Monastir

Jestliže míříte za krásnou slunnou dovolenou třeba do Tuniska, určitě nebude špatné, zvolíte-li letovisko Monastir. To se rozkládá v oblasti centrálního Tuniska. Leží přímo na pobřeží. Do Monastiru míří každým rokem velké množství turistů, jelikož je zde opravdu krásně a jedná se o letovisko, které …



[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!