InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Egypt last minute v Ain Soukhna

Egypt last minute v Ain Soukhna

19. březen 2013

Dovolená u Rudého moře může být naprosto ideální záležitostí, jelikož se jedná o lokalitu, která má pochopitelně co nabídnout. Ain Soukhna je letoviskem, jež je vzdáleno přibližně 55 kilometrů od Suezského průplavu. Toto moderní turistické centrum je schopno svými podmínkami uspokojit i požadavky náročných lidí. Od hlavního města Egypta činí vzdálenost sem nějakých 120 kilometrů, což není příliš moc. Již jen samotný název letoviska, který je překládán jako Horký pramen, může značit to, na co se turisté navštěvující toto letovisko mohou soustředit.

Reklama

Krásná zeleň a horký pramen

Už při příjezdu do Ain Soukhna musí turisty překvapit tak velké množství zeleně, které se tady nachází. Místní příroda je neskutečně krásná, o čemž svědčí i spousta druhů rostlin a živočichů, jež zde lze na dovolené spatřit. Horký pramen se vyznačuje teplotou příjemných 35 stupňů Celsia. Sirnatý charakter jasně potvrdí i charakteristický pach pramene. Nalezneme jej na nejseverněji položené hoře Východní pouště v Gebal Ataqa.

Kouzelné pláže

Nádherné klasické africké pláže Ain Soukhna jsou pokryty jemným bílým pískem, což není pro Egypt níc výjimečného. Jejich pozvolný sklon do moře umožní koupání i neplavcům a bez větších potíží se sem mohou turisté vydat i s malými dětmi. Jinak ale spoustu lidí uchvátí i zdejší podmořský svět. Sjíždí se sem potápěči a vyznavači šnorchlování z celého světa. Podmořský život tu má z hlediska dokumentace jistě co nabídnout.

Něco pro milovníky dějin

I vyznavači dlouholeté historie si mohou přijít v Ain Soukhna na své, jelikož památek dokumentujících dobu minulou je tady hodně. Skvělý je třeba klášter sv. Antonína. Ten se spolu s klášterem sv. Pavla vyznačuje tím, že se jedná o nejstarší křesťanský klášter na světě. Klášter svatého Antonína je pojmenován po muži, který žil někdy na počátku 1. století. Jde o zakladatele monasticismu.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...


[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!