InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Dámské lyžování

Dámské lyžování

27. září 2012

Než se nadějete, je tu zima a s ní také netrpělivě očekávané lyžařské radovánky. Proto vám přinášíme pár tipů, jak si zalyžovat příjemně a stylově. Přední lyžařské značky totiž dnes již nabízejí vybavení, které je  funkčně i vzhledem přizpůsobeno ženám. Pojďme si je představit.

Dámské lyžařské boty

Dámské modely lyžařských bot se od pánských, či chcete-li unisexových, zdaleka neliší pouze v tom, že jsou k mání v menších číslech. Vnitřní tvar boty je přizpůsoben anatomii ženského chodidla, takže bota lépe padne na nohu.

Rozdíl je i v provedení zadní horní části boty, která je vybraná z důvodu níže nasazeného lýtkového svalu žen. Lyžařské boty mají samozřejmě měkčí flexi, neboť ženy přirozeně nevyvinou v nákleku takovou absolutní sílu, jako muži.

A samozřejmě, dámské boty vynikají krásnými ženskými designy, které lze často sladit s designem lyží i hůlek.

Dámské sjezdové lyže

Sjezdové lyže prošly v posledních letech proměnou. Všechny dnes vyráběné sjezdovky jsou carvingové, tedy stranově vykrojené. Nově se také objevuje prohnutí špičky a někdy i patky lyže zvané rocker.

Tyto trendy se samozřejmě týkají také lyží určených speciálně pro dámy. Tyto lyže jsou lehčí, měkčí, často mají posunutý montážní bod vázání poněkud v před, čímž je usnadněno zatížení přední části lyží, zodpovědné za zahájení oblouku. Stejný účel má také zvednutá oblast po patu.

Ve výsledku jsou dámské lyže ovladatelnější, tolerantnější, takže si na nich lyžování více užijete a nebudete muset vynaložit tolik námahy, jak na modelech unisexových.

V nabídce dámských lyží však nechybí ani modely určené výborným a razantním lyžařkám, které vyznávají sportovní jízdu.

Designy dámských lyží jsou opět přizpůsobeny vkusu uživatelek. Na svahu tak zaujmete nejen elegantní jízdou, ale i stylovou výbavou.

Dámské lyžařské helmy

Pokud ještě nemáte helmu, je nejvyšší čas o ní zauvažovat. Lyžuje se stále rychleji a sjezdovky jsou přitom stále plnější,  takže i když samy třeba lyžujete opatrně a nepadáte, stále je tu riziko kolize s jiným lyžařem. Helma vám při takovém střetu může zachránit i život.

Nemusíte se přitom bát, že helma nějak naruší vaše vzezření. Dnešní lyžařské helmy jsou stejně tak designovým doplňkem, jako kvalitní  ochranou pomůckou a naopak mohou pomoci dotvořit váš styl.

Dámské lyžařské oblečení

Také dámské lyžařské oblečení dává zapomenout na časy nevzhledných overalů.  Dnes se již můžete obléci na lyže funkčně, a přitom elegantně. Díky moderním  membránám lze lyžovat v oblečení, které je nepromokavé a přitom prodyšné, takže odvádí vlhkost od těla a zamezuje nadměrnému pocení.

Oblečení přitom dobře vypadá jak po stránce střihu, tak barev a potisků.

Zkrátka, stačí si vybrat podle vašeho vkusu a lyžování si užijete a ještě při něm budete výborně vypadat.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Zařiďte si skvělé lyžování v Rakousku již nyní

Zařiďte si skvělé lyžování v Rakousku již nyní

Podzim již pomalu přišel a vytlačil horké letní dny. Stejně tak rychle bezesporu uplyne a vy se můžete těšit na nádherné zimní radovánky. Ty si můžete užívat buď v tuzemsku, anebo v zahraničí. Chcete-li mít opravdovou jistotu sněhu a také vynikající možnosti nádherných dlouhých sjezdovek, pak stojí …

Několik základních charakteristik lyžování v Itálii

Několik základních charakteristik lyžování v Itálii

Itálie je zcela jistě lyžování a zimním sportům vůbec zaslíbenou zemí. Pokud se člověk rozhodne zavítat právě sem, měl by znát alespoň základní charakteristiky prostředí, které je v Itálii čeká. Pokusme se vystihnout základní záležitosti, které jsou velmi důlek zejména v momentu, kdy se člověk do It…


Lyžování v Itálii a slavný okruh Sella Ronda

Lyžování v Itálii a slavný okruh Sella Ronda

Vyrazit na lyže do Itálie rozhodně není od věci, jelikož právě italské Dolomity jsou schopny nabídnout neskutečné možnosti. Typickým příkladem lyžování v Itálii je světoznámý okruh Sella Ronda, který je doslova mekou všech milovníků zimních sportů. Tento okruh nese název dle stejnojmenného skalního …

Co je důležité vědět pro lyžování ve Francii

Co je důležité vědět pro lyžování ve Francii

Francie je z pohledu lyžování skvělou zemí. Francouzské Alpy jsou schopny nabídnout prakticky všechno, co očekávají milovníci sportů od zimních radovánek. Francouzské Alpy mají zcela jistě svá specifika, na která by měl být každý, do se sem vydá připraven. Pojďme si tedy projít základní specifika, k…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!