InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk
Sedm kritérií kvalitní „lyžařské“ pojistky

Sedm kritérií kvalitní „lyžařské“ pojistky

29. říjen 2016

Už se nemůžete dočkat, až po roce vytáhnete lyžařskou výbavu a vyrazíte na perfektně upravené alpské svahy? Každá zábava má i svou stinnou stránku. Nikdy nevíte, jak se k vám osud zachová. Není radno riskovat to, že se z dovolené vrátíte s těžkým úrazem a obrovským dluhem jen proto, že jste příliš šetřili a nesjednali si řádnou pojistku. Podívejte se na šťastných 7 kritérií, podle kterých poznáte kvalitu a získáte jistotu, že o vás bude v případě problémů řádně postaráno.

1. Limity

Kvalitu pojištění do zahraničí v první řadě udávají pojistné limity. Pojišťovna jimi vyjadřuje maximální částku, kterou za vás zaplatí. U léčebných výloh je doporučená výše 5 000 000 Kč, s nižšími riskujete, že budete doplácet ze svého.

2. Podmínky

Musíte vědět, v jakých situacích pojistka platí. Na náhradu nemáte například nárok, pokud si zranění způsobíte pod vlivem alkoholu nebo drog. Je důležité vědět, do jaké nadmořské výšky pojistka platí, obvykle je to do 3000 m.n.m.

3. Doplňky

Zjistěte si, jestli se pojistka vztahuje například na trvalou invaliditu či jestli obsahuje denní odškodné při pobytu v nemocnici. Jsou to doplňky, které se určitě vyplatí mít.

4. Odpovědnost

K základní pojistce se vyplatí sjednat i pojištění odpovědnosti, protože se jím kryjete pro případ, že druhé osobě způsobíte škody. Jak přesně funguje? Podrobně jeho principy popisuje tento článek.

5. Cena

Nesmíte platit přemrštěnou sumu. Optimální cena je okolo 20 Kč na den. Má ho například

cestovní pojištění online od Ergo a.s., ke kterému za pouhých 10 Kč na den získáte pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu.

6. Každá minuta

Nikdy nesmíte udělat tu chybu, že se pojistíte jen na dny, které budete trávit na svahu. Do pojistné doby započítejte i cestu.

7. Asistence při ruce

Jestliže se na cestách dostanete do potíží, okamžitě kontaktujte pojišťovnu skrze asistenční službu. Číslo noste po ruce, uložte si ho do telefonu. Asistent vám poradí, jak se chovat, do jaké nemocnice jet a postará se i o komunikaci s lékaři. Proč je včasné kontaktování tak důležité? Přečtěte si o tom více v odpovědích na dotazy k cestovnímu pojištění.

 

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Kouzelné lyžařské středisko Les 2 Alpes

Kouzelné lyžařské středisko Les 2 Alpes

Lyžování ve Francii je opravdu kouzelné. I přes relativně nejvyšší vzdálenost od České republiky se tady člověk může náramně bavit. Napomáhají tomu především poměrně příjemné ceny a také precizně upravované pisty. Francouzi se turistům umí skvěle věnovat a jsou schopni poskytnout podmínky pro lyžová…

Kvalitní baterie v notebooku nesmí chybět ani na dovolené

Kvalitní baterie v notebooku nesmí chybět ani na dovolené

Plánujete dovolenou a chcete na ní vyřizovat některé nezbytné záležitosti týkající se vašeho povolání. Pokud ano, měli byste s sebou mít mobilní kancelář v podobě vlastního notebooku, jehož základem bude vysoce kvalitní baterie. Na její výběr byste měli dbát nad ze všeho nejlépe stejně tak jako na t…


Kvalitní cestovní pojištění na hory se stoprocentně vyplatí!

Kvalitní cestovní pojištění na hory se stoprocentně vyplatí!

Za kvalitním lyžováním a jinými zimními radovánkami vyjíždí stále větší množství lidí. Nejen tuzemské hory, ale také Alpy a jiná evropská i světová pohoří lákají svými vrcholky a zasněženými pláněmi. První záležitostí, na kterou bychom měli myslet při cestování do horských středisek je zcela jistě b…

Kvalitní poznávací zájezdy do Španělska

Kvalitní poznávací zájezdy do Španělska

Objevovat krásy cizích zemí je neskutečně příjemné a mnozí lidé si jsou tohoto faktu jednoznačně vědomi. Zejména Španělsko a některé další evropské země patří mezi státy s bohatou historií nabízející velké množství pamětihodností a zajímavostí. Vyrazit sem mohou turisté na vlastní pěst, anebo s cest…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ydLF6qk3

sobota, 28. leden 2017
05:25


posted by: ydLF6qk3 (warb4263a6x(a)outlook.com) [Odpovědět]