InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Počasí na Maledivách láká i v zimních měsících

Počasí na Maledivách láká i v zimních měsících

17. prosinec 2012

Zima je na evropském kontinentu v plném rozpuku a není divu, že se mnozí lidé chtějí dostat někam do teplejších krajů, aby si užívali sluníčka a příjemného podnebí. Velmi zajímavou alternativou je bezesporu pobyt na Maledivách. Tyto krásné ostrovy mohou nabídnout v podstatě všechno, co člověk může v zimním období potřebovat. Krásné bílé lesknoucí se pláže a také nádherné moře jistě stojí zato a v zimě, která je v evropských městech ne až tak milostivá, není od věci vyrazit právě sem. Zmapujme si tedy počasí, které v průběhu roku na Maledivách panuje, a poukažme se si na to, kdy je na Maledivy ideální vyrazit.

Monzuny je vhodné znát

Před cestou na Maledivy není od věci znát něco málo o monzunech, jelikož jimi je podnebí na Maledivách hodně ovlivněno. Během roku zde panují dva monzuny. Severozápadní monzun hodně ovlivní podnebí v období od května až do října. Ten jihovýchodní zde vládne zhruba od listopadu do dubna. Nejvíce srážek na Maledivách spadne o prázdninách. Právě v červnu a zejména v červenci zde prší poměrně hodně. Nejde ovšem o žádné prudké srážky, ale spíše o příjemné deště, jež jsou schopny oblažit vzduch.

Celoroční turistická sezona

Když se někdo ptá, kdy panuje na Maledivách sezona, tak záhy zjistí, že jde o celoroční záležitost. Na Maledivy se většinou jezdí od listopadu do dubna, nicméně turistická sezona tu trvá prakticky počas celého roku. Počasí vás určitě překvapit nemůže. Skvělou volbou jsou hlavně last minute zájezdy na Maledivy. Ty se většinou konají právě v období, kdy v Evropě panuje velká zima.

Teploty v průběhu roku

Teploty jsou v průběhu roku prakticky konstantní a jejich průměr činí přibližně 23 stupňů Celsia. V centrálních oblastech Malediv jsou teploty někdy i na průměrných 30 stupních Celsia. Zdejší teplotní rekord se vyšplhal na 36,8 stupňů Celsia. Naměřen byl v roce 1991 a stalo se tak v meteorologickém centru v Kaadedhdhoo.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Počasí na Ibize láká nejen v době sezony

Počasí na Ibize láká nejen v době sezony

Dovolená na Ibize je bezesporu zajímavá a člověk ji zde může trávit kdykoli. Celý rok je tento ostrov připraven pro turisty, jež tady mohou trávit své volné chvíle a užívat si života. Ibiza má specifické klima a charakter vaší dovolené se bude odvíjet právě od toho, kdy se sem dostanete. Po celý rok…

Návštěva zimních Alp

Návštěva zimních Alp

Zima je skvělým obdobím, které se rozhodně nemusí trávit pouze u kamen. Je nutné konstatovat, že hlavně možnosti zimních sportů jsou vynikající. Zimní období často přímo svádí k návštěvě některých světoznámých třeba zahraničních zimních středisek.


Skvělé fakultativní výlety na Maledivách

Skvělé fakultativní výlety na Maledivách

Maledivy patří mezi jedny z nejoblíbenějších ostrovů, kam vyráží stále větší množství lidí. Není se čemu divit, jelikož koupání se v krásné čisté vodě a ležení na nádherných panenských plážích stojí za to. Vynikající jsou ovšem i nádherné fakultativní výlety, kterých si můžete užívat. Podívejme se t…

Zdravotní péče na Maledivách a několik informací týkajících se zdraví…

Zdravotní péče na Maledivách a několik informací týkajících se zdraví…

Maledivy jsou překrásným souostrovím, které se vyznačuje velmi příjemným teplým počasím ovlivňovaným monzuny. Lidé sem vyjíždějí zejména za nádherným koupáním a sluněním se na pohádkových dlouhých plážích pokrytých jemným zlatavým pískem. Dovolená v této lokalitě ovšem nemusí být úplně bezstarostná,…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

QuQJ1B3kd

sobota, 8. říjen 2016
14:04


posted by: QuQJ1B3kd (tf8oegm1l(a)outlook.com) [Odpovědět]