InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Dovolená Maledivy z pohledu obyvatel

Dovolená Maledivy z pohledu obyvatel

5. prosinec 2011

Jestliže se vydáte na dovolenou na hodně vzdálené Maledivy, tak se pochopitelně setkáte s nádhernými plážemi, překrásnými sceneriemi a také pochopitelně s místními obyvateli. Pokud se již pro tuto velmi lákavou a často také nákladnou destinaci rozhodnete, tak rozhodně nebude od věci si něco zjistit právě o zdejších obyvatelích, kteří mají pochopitelně svá specifika. Jestliže je na ně člověk připraven, pravděpodobně ho nemůže nic překvapit. Podívejme se tedy na to, jací vlastně obyvatelé Malediv jsou.

První obyvatelé Malediv

Historie Malediv je poměrně hluboká a první obyvatelé, kteří sem přišli, se tady usadili již zhruba někdy ve 12. století. Jednalo se o lidi, kteří sem přišli z jižní části Indie. Postupem času sem připlovaly další národy, a to z různých končin. Jmenovat bychom měli alespoň oblast východní Afriky, odkud pochází velké množství místních. Současné obyvatelstvo Malediv je velmi pestrou škálou rozličných lektur pocházejících ze všech možných částí světa. Všechny tyto národy si ovšem našly určité společné znaky. Jsou jimi zejména jazyk a náboženství.

Jazyk na Maledivách

Jestliže vyrazíte třeba na last minute Maledivy, tak vám bude pochopitelně stačit kvalitní znalost angličtiny. Skutečnost je ovšem taková, že na Maledivách se mluví zejména maledivštinou. Tento jazyk se vyznačuje prvky několika různých zdejších jazyků a nářečních skupin. Typickými příbuznými jazyky jsou třeba sinhálština, arabština, tamilština a hindština. Mimo odlehlá místa se určitě domluvíte anglicky bez větších potíží.

Náboženství na Maledivách

Pokud se ptáte na víru místních obyvatel, tak ti jsou z drtivé většiny vyznavači islámu. První obyvatelé přicházející z jižní části Indie byli sice buddhisty, nicméně postupem času se z nich stali vyznavači sunnitské části islámu. Jinak na Maledivách žije také poměrně pozoruhodná menšina Giravaaru, kteří jsou považování vlastně za původní osadníky těchto ostrovů.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Maledivy dovolená na atolu Jižní Male

Maledivy dovolená na atolu Jižní Male

Maledivy jsou v současné době považovány za ostrovy, které jsou určeny většinou pouze pro bohaté lidi. Pravda je taková, že jejich vzdálenost nasvědčuje jednoznačně tomu, že dovolená mířená do této oblasti bude poněkud nákladnější, nicméně na last minute lze koupit i zájezd, které mají poměrně mezi …

Dovolená Thajsko v letovisku Pattaya z pohledu zdejších pláží

Dovolená Thajsko v letovisku Pattaya z pohledu zdejších pláží

Letovisko Pattaya se rozkládá přibližně nějakých necelých 150 kilometrů od hlavního města Thajska Bangkoku a jedná se o letovisko, které se nachází přímo v tolik oblíbeném a navštěvovaném Thajském zálivu. Jedná se o turistické centrum, kterému nechybí prakticky vůbec nic. Nachází se tady jak třeba k…


Kdy vyrazit na dovolenou na Maledivy

Kdy vyrazit na dovolenou na Maledivy

Maledivy patří mezi nejoblíbenější luxusní destinace, které stojí zato navštívit. Spousta lidí si ještě před samotným nákupem pobytu ověřuje, jaké vlastně panuje na Maledivách počasí. Určitě stojí zato vědět, kdy je na tyto ostrovy ideální vyrazit.

Jaké možnosti výletů skýtají Maledivy?

Jaké možnosti výletů skýtají Maledivy?

Maledivy jsou bezesporu krásnou zemí, která se proslavila v mnoha ohledech. Tento malý ostrovní stát ležící v jižní části asijského kontinentu, konkrétně v Indickém oceánu, je oblíben zejména díky svým nádherným plážím. Ty skýtají překrásné scenérie, jež mnozí lidé znají pouze z filmů. Ostatně již j…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!