InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Kampánie

Kampánie

31. květen 2010

Na tyrhénském pobřeží se rozkládá krásná italská oblast Kampánie. Jedná se o část Itálie, která vábí své návštěvníky jak krásnou přírodou, tak i polohou u mořských břehů. Severně od Kampánie se také nachází Věčné město, tedy Řím. Název Kampánie získala tato oblast již někdy ve starověku od Římanů, kteří jí říkali Campania felix, tedy ve volném překladu Radující se Kampánie. Lidé zde jsou dodnes skutečně usměvaví a velmi příjemní. Kampánie skýtá také velké množství historických skvostů, které sem jezdí obdivovat turisté z celého světa…

Kampánie a základní údaje o ní

Oblast Kampánie tolik typická Apeninským pohořím se rozkládá na celkové ploše činící 13 595 km2. Nejvyšší horou Kampánie je Monte Cervati s nadmořskou výškou 1898 metrů nad mořskou hladinou. Celou Kampánii obývá celkem 5,7 milionů lidí a ze správního hlediska se tato oblast dělí na celkem 5 provincií, jimiž jsou Salerno, Avellino, Benevento, Napoli a Caserta.

Hlavní město Kampánie Neapol

Ve výčtu zajímavých míst, která se nacházejí na území Kampánie, je třeba začít jejím hlavním městem Neapolí. Právě tady by dovolená každého turisty mířícího do Kampánie měla začít. V hlavním městě Kampánie byly vybudovány hlavně překrásné starobylé hrady. Asi nejznámější z těchto staveb je Hrad zlatého vejce neboli Castel dell'Ovo. Podle legendy, jejíž autorem je sám slavný římský básník Vergilius, se ve sklepeních tohoto hradu nacházelo zlaté vejce, které bylo schopno udržet celé základy hradu, V momentě, kdy bylo zničeno, padl i hrad a celé město. Podívat se turisté mohou i do hradu Kapuánů či do hradu sv. Eliáše. Krásný je taktéž Královský palác v Neapoli.

Další místa k návštěvě…

Neapol láká také Národní archeologickým muzeem. K vidění je tady spousta relikvií přivezených z nedalekého Herkulanea a z Pompejí. Spatřit tady lze také množství památek, jejichž původní domovinou byl Egypt. Milovníci divadla si jistě přijdou na své v Divadle sv. Karla. Otevřena byla tato scéna již v roce 1737. K návštěvě láká také Herkuláneum. Turisté zde sestoupají zhruba 12 metrů pod zem a naleznou zde zajímavé relikvie, které zakryla sopka Vesuv. Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO byly zapsány také samotné Pompeje. Vidět tady turisté mohou třeba staré tradiční římské lázně a další bazény, v nichž staří Římané trávili svůj volný čas. Podívat byste se také měli do staré osady Paestum, která vznikla již kolem roku 600 před naším letopočtem.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Itálie 2013 v Kampánii

Itálie 2013 v Kampánii

Dovolená Itálie 2013 může přinést nečekané zážitky každému, jelikož právě tato jihoevropská země je natolik rozmanitá a krásná, že není problém najít si v ní přesně to, co potřebujete. Naším tipem je Kampánie. Tato oblast ležící na Tyrhénském pobřeží leží kousek na jih pod hlavním městem Itálie Říme…


[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

LVCq3Rbh5DMn

sobota, 5. září 2015
17:27


posted by: LVCq3Rbh5DMn (ezfrldfjr(a)outlook.com) [Odpovědět]