InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk
Černá Hora online určitě dobrou volbou

Černá Hora online určitě dobrou volbou

27. srpen 2012

V jihovýchodní Evropě se nachází velmi zajímavá země, které je schopna nabídnout spoustu možností třeba právě při vaší dovolené- Černá Hora. Tato země ještě mnohým našincům není až tolik známá, a proto je více než zapotřebí si ji poněkud blíže představit a podívat se na některé její základní charakteristiky. Pokusme se tedy charakterizovat Černou Horu jak z pohledu správního členění, tak z hlediska geografii a některých dalších záležitostí, které se této bezesporu krásné země týkají.

Základní charakteristiky

Černá Hora je republikou, která se rozkládá v jihovýchodním cípu Evropy. Rozloha Černé Hory činí necelých 14 000 km2 a žije tu přibližně nějakých 670 000 lidí. Jedná se v podstatě o nejmladší republiku na celém světě, jelikož vznikla až v červnu roku 2006, a to odtržením od Srbska. Černá Hora sousedí s Albánii, Bosna a Hercegovina, Srbsko a Chorvatsko. Ze správního hlediska se Černá Hora dělí na celkem 21 opštin.

Střet několika náboženství

V Černé Hoře žijí obyvatelé různého vyznání, a to pravoslavní, katolíci a také sunnitští muslimové. Zejména právě oni jsou jakousi raritou v náboženském složení evropských zemí. Černá Hora se stala členem hned několika mezinárodních organizací. Jde třeba třeba o Světovou banku, Radu Evropy anebo NATO a samozřejmě Evropskou unii. Měnou, kteoru se platí v Černé Hoře, je euro.

Geografické zajímavosti

Hlavní město Černé Hory je Podgorica, ve které žije celkem nějakých 160 000 obyvatel. Do Podgorice ale mnoho lidí nemíří, jelikož navštěvují spíše dřívější hlavní město Cetinje. právě to bylo v minulosti hospodářským a kulturním centrem země, o čemž svědčí i mnoho památek, které turisté na své last minute dovolené navštěvují. Ostatně sídlí zde i prezident Černé Hory. Jinak se nacházejí v Černé Hoře také některé národní parky, jako jsou třeba Durmitor s pověstným kaňonem Tary a Bokou Kotorskou.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Naším tipem na last minute je Černá Hora Sutomore

Naším tipem na last minute je Černá Hora Sutomore

Jestliže vybíráte last minute zájezdy na konec léta, respektive na začátek podzimu, tak určitě není možné nijak opomíjet i některé země, které nejsou tolik masově navštěvované jako třeba Itálie anebo Chorvatsko. Černá Hora je jistě jednou z takovýchto zemí, která je hodně krásná a přitom se opravdu …

Poznejte exotiku za dobrou cenu

Poznejte exotiku za dobrou cenu

Je jedno, kam se chcete vydat a kterou z exotických krajin toužíte poznat, poznávací zájezdy vám nabízejí tolik možností, že se nebudete moci umět rozhodnout. Každého z nás jistě velice potěší především ceny zájezdů.


Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestování do zahraničí se v posledních letech stalo pro mnoho lidí prakticky každoroční realitou. Mnohdy často jezdíme do zahraničí i častěji. Málo z nás si ovšem uvědomuje tu skutečnost, že při jakékoli cestě mimo území České republiky určitě není na škodu se připojistit. Cestovní pojištění je jasn…

Hora Říp je místem, které by nejen Čech neměl vynechat!

Hora Říp je místem, které by nejen Čech neměl vynechat!

Pravděpodobně se nenajde občan České republiky, který by při vyslovení pojmu hora Říp nevěděl, oč se vlastně jedná. Památná česká hora, na níž stanul dle pověstí praotec Čech, leží nedaleko Roudnice nad Labem a lidé ji spíše navštěvují z tohoto důvodu, že na ní chtějí stát a poznat kus historie, než…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

pJxVwO6bXnn

neděle, 6. září 2015
16:24


posted by: pJxVwO6bXnn (lh2xsvk5n(a)outlook.com) [Odpovědět]