InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Slunečná Sicílie

Slunečná Sicílie

1. duben 2013

Když se řekne Sicílie, spoustě lidí se vybaví klasická mafie, která zde údajně má své sídlo. Sicílie ale není pouze nevalně známá díky této skutečnosti, ale i skrze to, že se jedná o skutečně krásnou oblast, ve které se nachází spousta lákavých míst, která stojí zato navštívit. I počasí je na tomto ostrově poměrně stálé, takže se jako turisté nemusíte obávat žádných nepříjemných dešťů ani ničeho jiného, co by vás mohlo nějakým způsobem jinak ohrožovat. Podívejme se tedy na Sicílii z hlediska možných cílů, jež mohou turisté navštívit a užívat si tady krásné dovolené.

Počasí na Sicilii

Když si člověk zadá do vyhledávače počasí Itálie anebo konkrétně počasí Sicílie, pak se může přímo dozvědět něco o konkrétních teplotách, které Itálie v průběhu roku nabízí. Jinak je ale tento ostrov charakteristický podnebím středomořského charakteru, jež se vyznačuje průměrnou roční teplotou okolo 17 stupňů Celsia. Nádherné pláže Sicílie na last minute v parném létě představují skutečný zážitek.

Bohatá historie Sicílie

Dějiny Itálie jsou všeobecně neskutečně bohaté, jelikož sahají až do doby před naším letopočtem. Sicílie byla osídlena již ve 3. tisíciletí před Kristem. Zasloužili se o to Sikané a poté i další kmeny, mezi kterými byli třeba Sikulové anebo Elymové. Před samotnými Římany se tady usídlili ještě Řekové a po nich Kartaginci. Ve středověku tu byli Normani a v novověku byla Sicílie díky Giuseppe Garibaldimu připojena pevně k Itálii.

Kam se vydat na Sicílii?

Asi nejčastěji navštěvovaným místem Sicílie je hlavní město Palermo. To bylo kolonizováno vzdělanými Féničany již v 8. století před Kristem. Hezká je třeba Palatinská kaple, jež pochází již z normanského období. Nachází se v Královském paláci. Turisté zajisté ocení výlet na Etnu, který se může stát příjemným trekovým dobrodružstvím.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Počasí v Itálii

Počasí v Itálii

Aktuální počasí v Itálii se odvíjí hlavně od toho, v jaké části Apeninského poloostrova se momentálně nacházíte. Většinu území Itálie pokrývají oblasti, v nichž převládá středomořské podnebí. Jde převážně o oblasti samotného Apeninského poloostrova některých přilehlých ostrovů. Podnebí je odlišné ze…


[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!