InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Palmová Riviéra jako cíl letošní dovolené

Palmová Riviéra jako cíl letošní dovolené

27. květen 2013

Oblast Palmové riviéry je každým rokem hodně navštěvovaná a letos tomu bude bezesporu naprosto stejně. Vyrazit sem můžete prakticky kdykoli, a to nejenom o letních prázdninách. Palmová riviéra leží přibližně nějakých 100 kilometrů jižně od Ancony a vyznačuje se příjemným a klidným životem. To ostatně dokresluje i okolní prostředí u městečka San Benedetto del Tronto, které se tady nachází. Množství palem je tady mimo řádné, což ostatně napovídá již samotný název riviéry. Podívejme se tedy na základní cíle, kterých můžete na Palmové riviéře dosáhnout.

Reklama

San Benedetto del Tronto

Toto městečko je vyhlášené třeba na last minute hlavně skrze své lázeňské prostředí. To je pochopitelně typické malebným přístavem a bohatou okolní přírodou. Abruzské hory dokonale vytváří celkové prostředí okolo tohoto lázeňského města. Kolem pláží se také nachází bohaté borovicemi poseté háje, které nabízejí stinné podmínky u jinak rozpálených zlatavých pláží. Moře je čisté a průzračné, takže do něj stačí jen skočit.

Alba Adriatica

Plné palmových piniových hájů je letovisko Alba Adriatica. Právě tady jsou absolutně nejčistější pláže v celé oblasti Palmové riviéry. Na mnohé pláže je zamezen veřejný přístup, takže si mohou zachovat svou čistotu. Půjčení vodního skútru či jiných pomůcek a lodí je samozřejmostí. Zajímavá je i projížďka na čtyřkolkách. V noci Alba Adriatica ožívá díky mnohým restauracím a podnikům, které mohou nabídnout tradiční produkty vztahující se svým původem k této oblasti.

Další možnosti Palmové riviéry

Hezké a malebné je i menší městečko Fano. Potřebujete-li regenerovat své tělo, můžete klidně využít i Silvi Mariny. Krásné je i městečko Tortoreto na úbočí hory Tortoreto Alto. Návštěva místní galerie je vskutku zajímavá. Historická je i zřícenina hradu zvaného Ortona. Vyznavači gotiky mají možnost obdivovat mnohé památky v městečku Lanciino.


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Palmová Riviéra a její letoviska

Palmová Riviéra a její letoviska

Oblast Palmové riviéry je pro českého turistu velmi lákavá, jelikož není daleko od České republiky a může nabídnout příjemný pobyt u mořských břehů. Když bychom měli Palmovou riviéru blíže lokalizovat, pak lze říct, že se jedná o nějakých 100 kilometrů táhnoucích se podél pobřeží jižně od města Anco…

Krásná dovolená v Sofii na letošní léto

Krásná dovolená v Sofii na letošní léto

Hlavní město Bulharska nacházející se nedaleko srbských hranic má rozhodně co nabídnout a jako cíl letní dovolené se pochopitelně musí hodit. O tomto faktu svědčí i to, že Češi vyrážejí do této krásné země čím dál tím častěji.


Pohodové plánování společné dovolené

Pohodové plánování společné dovolené

Dovolená je pro většinu z nás příjemným trávením času. Největší starosti nám ale často dělá její efektivní naplánování. Spousta lidí se doslova děsí toho, že bude muset pobyt v některém z letovisek anebo jiných míst řešit. Pokud vyrážíte na dovolenou s rodinou anebo blízkými kamarády, pak plánování …

Kvalitní baterie v notebooku nesmí chybět ani na dovolené

Kvalitní baterie v notebooku nesmí chybět ani na dovolené

Plánujete dovolenou a chcete na ní vyřizovat některé nezbytné záležitosti týkající se vašeho povolání. Pokud ano, měli byste s sebou mít mobilní kancelář v podobě vlastního notebooku, jehož základem bude vysoce kvalitní baterie. Na její výběr byste měli dbát nad ze všeho nejlépe stejně tak jako na t…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!