InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Krásná dovolená v Mexiku láká

Krásná dovolená v Mexiku láká

30. leden 2013

Jestliže máte rádi dovolenou v poněkud exotičtějším hávu, pak se nabízí mnohé lokality, které mohou člověka lákat opravdu zajímavými možnostmi. Naším tipem je Mexiko. Tato země nacházející se na jihu Severní Ameriky má jistě co nabídnout, a to hned v několika ohledech. Asi nejznámější devízou Mexika jsou mořské břehy. Ať už bydlíte na západním pobřeží Pacifiku anebo na východním pobřeží, které omývá Mexický záliv a karibské moře, můžete se cítit jako v pohádce. Lehnout si na pláž a dát si u baru třeba tradiční zdejší tequilu či jiné nápoje láká mnohé turisty, kteří sem často míří za odpočinkem. Zapomenout bychom přitom neměli ani na trekové výlety po zdejších horských oblastech a některá další lákadla. Podívejme se tedy na některé z aspektů dovolené v Mexiku a na destinace, které je skvělé navštívit.

Reklama

Kdy se vydat do Mexika?

Klima v Mexiku je ovlivněno především tím, že se Mexiko nachází přesně na hranici mezi subtropy a tropy. Vyrazit se sem dá v podstatě kdykoli v průběhu roku. Když bychom měli hledat vrcholy turistické sezony, pak by mezi ně patřilo třeba období letních prázdnin, kdy panuje v Mexiku největšího horko, které s sebou přináší i hodně srážek. Mexiko nabízí krásnou dovolenou i v zimě, a to od poloviny prosince do začátku ledna. Mnozí turisté razí do i v období velikonoc, které je tu též vyhlášené. Mimo sezonu je pochopitelně levněji, nicméně výběr služeb je nižší.

Cancún a Mayská riviera

Když se řekne dovolená v Mexiku, mnohým se vybaví letovisko Cancún. Oblíbené je především u Američanů. U hotelových resortů se nacházejí malebné mořské laguny a turisté si tu mohou zaplavat třeba s delfíny či se žraloky. Mnohdy j Cancún srovnáván s Ibizou. Hodně zajímavé je ale i pobřeží Yucatánu celkově, které severně začíná právě Cancúnem. Vydat se sem můžeme ale i do letoviska Tulum anebo na Playa del Carmen. Již samotný název Mayská riviéra prozrazuje, že se mohou turisté podívat na známá mayská místa, která leží v blízkosti Tulumu. Pozůstatky mayských pyramid jistě stojí za zhlédnutí.

Belmondovo Acapulco

Jedno z nejmodernějších letovisek v Mexiku představuje Acapulco. Zájezd sem slibuje krásy odlišné kultury a prohlídku známých míst, která navštívili filmaři s těmi nejznámějšími hvězdami, mezi které patřili třeba Elizabeth Taylor, Jean Paul Belmondo anebo i Frank Sinatra či Elvis Presley. Známá je například centrální pláž Playa Hornitos. Nádherné jsou i tradiční restaurace na útesech s výhledem na širé moře.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Krásná dovolená na Rhodosu

Krásná dovolená na Rhodosu

Vyrazit na dovolenou do Řecka je maximálně lákavé, což dokladuje množství turistů, jež sem každým rokem míří ve větším počtu. Vybrat si v Řecku lze celou řadu lokalit, které určitě stojí zato. Výbornou volbou je například ostrov Rhodos, na který se v následujících řádcích budeme soustředit. Pobyt na…

Krásná dovolená v Sofii na letošní léto

Krásná dovolená v Sofii na letošní léto

Hlavní město Bulharska nacházející se nedaleko srbských hranic má rozhodně co nabídnout a jako cíl letní dovolené se pochopitelně musí hodit. O tomto faktu svědčí i to, že Češi vyrážejí do této krásné země čím dál tím častěji.


Last minute dovolená Djerba láká i v zimě

Last minute dovolená Djerba láká i v zimě

Vybrat si krásnou dovlenou v zimě v současnosti není nijak složité. Je zapotřebí ovšem volit buď hory pokryté sněhem, anebo lokality, ve kterých je neustále dostatečné teplo třeba ke koupání anebo k prohlídce zajímavých lokalit. Ideální volbou je například Djerba. Tento ostrov nacházející se ve Stře…

Netradiční dovolená láká stále více lidí

Netradiční dovolená láká stále více lidí

Oddechnout si na příjemné dovolené chce prakticky každý člověk. V realizaci takovéhoto pobytu nám většinou nic mimo finanční prostředky nebrání, a tak vyrážíme. Mnozí z nás jsou ale v určitých případech zklamaní některými letovisky, která jsou již tak známá a plná turistů, že člověku dovolenou spíše…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!