InDovolená.cz - Průvodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kanál
verze pro tisk
Kam vyrazit na ostrově Djerba?

Kam vyrazit na ostrově Djerba?

21. květen 2012

Ostrov Djerba je opravdu krásným místem, které umí nabídnout velmi neočekávané možnosti. Ostatně není ani divu, jelikož tento ostrov navštívil při svých cestách i Odysseus a mnohé další poměrně významné postavy mýtů a také dějin. Mnozí lidé míří na Djerbu spíše za krásným koupáním a za přepychem hotelových resortů, který je mnohdy obrovský a je nutné mluvit o tom, že mnohdy samotné hotelové kapacity svým luxusem tak překvapí, že se lidem prakticky ani nechce nikam za poznáním, což je škoda. I proto je nutné napsat alespoň několik tipů na skvělé lokality na Djerbě.

Houmt Souk

O tom, že je Djerba prošpikovaná islámem, není prakticky žádný pochyb a důkazem tohoto tvrzení může být i Houmt Souk, tedy město mešit. Pokud se sem vydáte, tak určitě spatříte opravdu skvostné svatostánky islámu s perlou, kterou jistě představuje mešita El Ghorba. Ta je jakýmsi pulsujícím centrem všeho dění v městě Houmt Souk. Za zhlédnutí ovšem stojí také krásná tvrz Bordj el-Kebir, která pochází již ze 13. století. Tato tvrz je opravdu nádherná a výhledy z ní jsou kouzelné.

V klidu si nakupte a potom zamiřte do lázní

Vyznavači drobných nákupů na dovolené také určitě nepřijdou zkrátka a mohou využít služeb místní tržnice, která nabízí mnohé rukodělné výrobky, které svým vzhledem a tradičním provedením určitě uchvátí. Trhovci na tuto tržnici míří každým čtvrtkem a není problém si zde vybrat třeba z kožených výrobků anebo z mnohé keramiky či šperků. Pak již můžete bez obav své tělo osvěžit v klasických arabských lázních nacházejících se v hotelu Haroun.

Vesnice Hara Ségira

Pokud při své last minute dovolené hledáte přímo místo, které svým poutním charakterem upoutá více než cokoli jiného, pak je velmi dobrou volbou malá vesnice Hara Séghira, kde byla vystavěna jedna z nejstarších synagog na celém světě synagoga La Ghriba. K jejímu postavení došlo již v roce 1920. Najít zde můžete prakticky jeden z úplně nejstarších exemplářů Starého zákona.

Reklama


Hodnocení


Přidej na Seznam

Čtěte také...

Kam na ostrově Korfu

Kam na ostrově Korfu

Nejseverněji položený řecký ostrov Korfu má sice oproti ostatním ostrovům minimální rozlohu, nicméně o to více krásných míst dokáže nabídnout. I na rozloze pouhých 592 km2 se tady dají najít nádherné památky a místa, která budete chtít stoprocentně navštívit. Bohatá historie ostrova láká na procházk…

Kdy vyrazit na dovolenou na Maledivy

Kdy vyrazit na dovolenou na Maledivy

Maledivy patří mezi nejoblíbenější luxusní destinace, které stojí zato navštívit. Spousta lidí si ještě před samotným nákupem pobytu ověřuje, jaké vlastně panuje na Maledivách počasí. Určitě stojí zato vědět, kdy je na tyto ostrovy ideální vyrazit.


Last minute dovolená Djerba láká i v zimě

Last minute dovolená Djerba láká i v zimě

Vybrat si krásnou dovlenou v zimě v současnosti není nijak složité. Je zapotřebí ovšem volit buď hory pokryté sněhem, anebo lokality, ve kterých je neustále dostatečné teplo třeba ke koupání anebo k prohlídce zajímavých lokalit. Ideální volbou je například Djerba. Tento ostrov nacházející se ve Stře…

Jaké nabídne Djerba počasí během roku?

Jaké nabídne Djerba počasí během roku?

Jednou z perel Středozemního moře je určitě ostrov Djerba. Ze správního hlediska je státem, kterému Djerba patří, Tunisko. Pro turisty je pravděpodobně nejdůležitější informace o tom, jako nabízí Djerba počasí a kdy je tedy ideální doba na to, aby se uskutečnila jejich dovolená na tento krásný ostro…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!