InDovolen�.cz - Pr�vodce na dovolenou

Kam na cesty a na dovolenou?


RSS kan�l
verze pro tisk
Lyžování na Slovensku ve středisku Jasná

Lyžování na Slovensku ve středisku Jasná

9. leden 2011

Zimní dovolená může opravdu stát zato a pokud nechcete dát za dovolenou obrovské peníze, není od věci vyrazit třeba na Slovensko. Velmi dobrou volbou je zejména Demanovská dolina, jež je součástí Nízkých Tater. Vybrat si je možné hned z několika různých středisek, přičemž velmi dobrou volbou je například zimní centrum Jasná. Toto středisko je prakticky největším, které se na Slovensku nachází. Podívejme se tedy na jeho základní charakteristiky. Užívat si zde mohou turisté skvělé zimní radovánky klidně i ve 2000 metrech nad mořem. Využít lze hned několika součástí tohoto střediska.

Sjezdovky ve středisku Jasná

V první řadě je zapotřebí říct, že není problém, aby do tohoto střediska vyrazili lyžaři a snowboardisté různých úrovní. Jednoduché modré trasy měří celkem 11 kilometrů. Střední sjezdovky měří celkem 17 kilometrů a je možné tady najít i 7 kilometrů černých obtížných sjezdovek. V části Chopok sever Otupné se také nachází poměrně slušně vybavený skipark. Samozřejmostí je celkem 5 freeridových zón, v nichž si mohou užívat milovníci jízdy volným terénem.

Luxusní přepravní kapacita střediska

Hodně dobré je také to, že středisko Jasná disponuje velmi slušnou přepravní kapacitou. Ostatně ta je již u každé klasické i last minute zimní dovolené jakousi klasikou, která nemůže chybět. Když začneme celkovou přepravní kapacitou, tak ta činí celých 24 000 osob za hodinu. Co se týká jednotlivých přepravních zařízení, tak z těch bychom mohli jmenovat jednu kabinkovou lanovku a 7 sedačkových lanovek. Ty jsou doplněny ještě 16 lyžařskými vleky.

Zimní radovánky pro všechny

Užít si zimních radovánek v Jasné může prakticky každý člověk bez rozdílu pohlaví anebo věku. Skvělé jsou již zmiňované podmínky pro milovníky freeridu a také možnosti skialpinismu. Jinak je možné zúčastnit se i některých méně tradičních aktivit, mezi které patří třeba kitewing a snowrafting. zapomenout přitom nelze ani na paragliding anebo návštěvu parku Tatralandia, který je nedaleko.

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Čtěte také...

Lyžování v Itálii ve středisku Foppolo/ San Simone

Lyžování v Itálii ve středisku Foppolo/ San Simone

V jihovýchodní části Italských Alp se nachází velký lyžařský komplex zvaný Val Brembana. Tento komplex je složen ze tří středisek. Jsou jimi Foppolo, Corona a San Simone. První dvě jmenovaná střediska jsou prakticky propojená vlekem, takže je lze považovat za jedno středisko. Lyžování v Itálii sice …

Dovolená na Slovensku

Dovolená na Slovensku

Překrásnou dovolenou může člověk prožít nejen v zahraničí u moře, ale také ve své domovině. Na Slovensku je spousta krás a míst, které se dají navštívit a kde se dá prožít spousta nezapomenutelných dobrodružství a zážitků.


Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestovní pojištění online jako jasná volba

Cestování do zahraničí se v posledních letech stalo pro mnoho lidí prakticky každoroční realitou. Mnohdy často jezdíme do zahraničí i častěji. Málo z nás si ovšem uvědomuje tu skutečnost, že při jakékoli cestě mimo území České republiky určitě není na škodu se připojistit. Cestovní pojištění je jasn…

Skvělá lyžovačka ve středisku Les Deux Alpes

Skvělá lyžovačka ve středisku Les Deux Alpes

Zimní Alpy lákají velkým množstvím středisek, jež jsou rozeseta po mnohých evropských zemích. Jestliže si chcete užívat moderních sjezdových tratí a skvělého ubytování, můžete si zajet do Francie, konkrétně do střediska Les Deux Alpes nacházejíc se v daupinéských Alpách. Zimní centrum v této destina…[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!